Dějištěm prvního závodu mistrovství České republiky v rallye historických automobilů, které je letos pořádáno společně s dvoudenními soutěžemi MČR v rallye, se stalo Valašské Meziříčí.
Mezi dvanácti posádkami „historiků“ se na startu XXVI. Valašské rally objevila i zbrusu nová Škoda 130 LR posádky VSV rallye teamu Pavla Stráského a Pavla Kacerovského.
Vstup do soutěže vyšel naší dvojici nad očekávání a i přesto, že na první vložce zlobily karburátory a auto nemělo dostatečný výkon, byl jí naměřen překvapivě pátý nejrychlejší čas.
Ve zbývajících třech nočních měřených testech obsadili Stráský s Kacerovským páté, sedmé a čtvrté místo a v cíli první etapy figurovali na průběžné páté příčce absolutního pořadí, když je od čtvrtého místa dělilo pouhých 1,5 vteřiny.
Skupině dvanácti historických vozů vévodil Tichý s dvoulitrovým Opelem Kadett Coupé před famózně jedoucím Trinerem (Škoda 130 RS) a zkušeným Hejhalem (Škoda 110). Čtvrtý byl Krejča (Škoda 110L), pátý Stráský a šestý Hloušek (Škoda 110L), přičemž všichni tři byli po odjetí dvaatřiceti ostrých kilometrů rychlostních zkoušek naskládáni ve výsledcích v necelých pěti vteřinách.
V sobotu čekalo na posádky dalších 97 kilometrů na sedmi měřených testech. Prvním z nich byla RZ Lešná, ale její cíl už Stráský s Kacerovským neviděli. Vinou defektu pneumatiky skončili s autem mimo trať a z dobře rozjetého závodu odstoupili z pátého místa.
Další díl MČRHA v Hustopečích VSV rallye team vynechá a veškerou pozornost bude věnovat přípravě na domácí Rallye Český Krumlov, v níž pojede v rámci Poháru pořadatele.