Dospělí badmintonisté měli na programu prestižní republikový turnaj – Velkou cenu Kopřivnice.

Na dalekou cestu se vydali reprezentovat své kluby tři hráči z našeho regionu, a to Václav Domin a Štěpánka Vazačová z SKB Český Krumlov a Michal Koudelka ze Sokola Křemže.

Nejvýrazněji se v silné konkurenci prosadila českokrumlovská Štěpánka Vazačová, která společně s další Jihočeškou, Hanou Kollarovou z Dobré Vody, postoupila až do finále ženské čtyřhry. Zde již hráčky z jihu Čech nestačily na dvojici Megawatiová a Hofmanová (Benátky / Dobruška) a po prohře ve dvou setech 18:21 a 19:21 odvezly i tak cenné stříbro.

Zadařilo se i ve dvouhře mužů, kde do druhého kola postoupil krumlovský junior Václav Domin, který ve třech setech porazil Skálu z Dobrušky (21:11, 17:21, 21:19). Ve druhém kole však už nestačil na Weinbrenera z Brna (12:21, 21:17, 9:21) a celkově vybojoval solidní 9. místo. Stejně se dařilo ve dvouhře i Vazačové, která nejprve porazila juniorskou reprezentantku Hobzikovou z Meteoru Praha (21:12, 21:13), ale pak ztroskotala na Vackové z Brna (17:21, 13:21).

Výsledky Jihočechů – dvouhra muži: 9. Domin (ČK), dvouhra ženy: 9. Vazačová (ČK), Kollarová (D. Voda), čtyřhra muži: 17. Domin / Zajíček (ČK / Liberec), Mi. Koudelka / Bednář (Křemže / Spoje Praha), čtyřhra ženy: 2. Vazačová / Kollarová (ČK / D. Voda).

Pozdrav z Indie

Badmintonový pozdrav až z dalekého indického Chandigarhu dorazil do redakce Českokrumlovského deníku od výpravy nadějí SKB Č. Krumlov (Lucie Černá, Zdeňka Švédová, Jaromír Janáček, Jan Jedlička, Ondřej Kotyza) pod vedením trenéra Radka Votavy. Českokrumlovští si užívají pohostinství trenéra indické reprezentace Surindera Mahajana a na asijské tréninkové stáži budou pobývat až do konce roku.

Radek Votava, Karel Vosika