I při letošním ročníku Křemežského veletrhu, který otevře své brány ve čtvrtek 24. července, budou součástí jeho programu aktivity místních badmintonistů.

Již tradičně umožní výstavka trofejí získaných členy oddílu badmintonu Sokola Křemže nahlédnout návštěvníkům do více než třicetileté historie tohoto olympijského sportu v obci pod Kletí.

Turnajový vrchol

Pro zájemce o aktivní sportování budou připraveni členové oddílu v tělocvičně školy ve čtvrtek, v pátek a v neděli, aby jim umožnili vyzkoušet si badminton tak, jak se hraje podle pravidel na regulérním kurtu. Zkušený trenér poskytne rady začátečníkům, umožní vylepšit techniku hry zkušenějším a předvede i něco z tajemství tréninku. A ti odvážnější už tradičně budou moci sehrát zápasy, ať již mezi sebou nebo proti některému zkušenému domácímu hráči. Potřebné náčiní (rakety a míče) pořadatelé zapůjčí, obuv na sálový sport musí mít každý zájemce vlastní.

Vrcholem badmintonového dění v rámci programu Křemežského veletrhu každoročně bývá turnaj registrovaných hráčů ve čtyřhře, který se hraje vždy o veletržní sobotě od devíti hodin dopoledne. Tentokrát to tedy bude 26. července. Zvláštností turnaje bývá způsob sestavení soutěžících dvojic, kdy přihlášení jednotlivci jsou před zahájením turnaje do deblu nalosováni. A tak na vítězství může pomýšlet prakticky každý hráč, kterému je přilosován kvalitní deblový partner či naopak dvojice složená z průměrných hráčů, kteří si v průběhu turnaje dobře na kurtu rozumí.

I když jde o turnaj dvojic, bývají ozdobou i výkony jednotlivých velmi kvalitních soutěžících. Ať už to jsou domácí odchovanci, skvělí deblisté z dalších jihočeských oddílů (Č. Krumlov, Strakonice) či zahraniční účastníci z Rakouska nebo Dánska. Rozhodně tedy bude i letos k vidění badminton vynikající kvality, na který pořadatelé zvou všechny návštěvníky veletrhu i domácí badmintonové příznivce. Přijďte si o veletrhu zahrát badminton, nebo se na něj alespoň podívat. Poznáte, že je to krásná hra.