Šestým místem absolutně a druhým ve třídě se s letošním Mistrovstvím ČR v rallye historických automobilů rozloučili ve Vsetíně Pavel Stráský a Pavel Kacerovský se Škodou 130 LR. Posádce VSV rallye teamu se v její premiérové sezoně letos vůbec poprvé podařilo absolvovat celou soutěž a bez technických problémů dojet až do cíle.

Za Emilem

Na startu Würth – Partr Rally Vsetín 2007 se sjelo dvanáct historických vozů. Průběh soutěže byl výrazně poznamenán nepříznivými klimatickými podmínkami, teplotami lehce nad nulou, deštěm, sněhem a velkým množstvím bláta na extrémně náročných tratích. Zatímco v pátek posádky absolvovaly všechny čtyři noční rychlostní zkoušky, v sobotu byly kvůli bezpečnosti zrušeny čtyři z osmi původně plánovaných měřených testů.

V cíli páteční etapy figurovala naše dvojice na průběžném sedmém místě, během soboty si ještě o jednu příčku polepšila a do cíle dojela jako šestá za letošním mistrem republiky Trinerem (Škoda 130 RS), Jirátkem (BMW 2002), Krejčou (Škoda 110 L), Hájkem (Opel Kadett Coupe) a Tichým (Opel Kadett Coupe).

Do cíle dojelo deset aut, dva vozy odpadly po technických závadách. Ve třídě D1 naši skončili na druhém místě. Na absolutního vítěze a legendu českého rallyesportu Emila Trinera navigovaného Janem Píchou ztratila naše dvojice šest minut, třetího Horčíka a Krejčího na Škodě 130 L však nechala za sebou o více než deset a půl minuty.

Tečka za sezonou

Protože byl zrušen poslední závod dvoudenního MČR i MČR historiků – Labská rallye, která se měla jet 9. a 10. listopadu ve východočeském Žamberku, vsetínská soutěž udělala definitivní tečku za letošní mistrovskou sezonou.