Domácí měli z minulé sezony co oplácet, a i když byli favority, samotné utkání bylo velmi dramatické.

ŠK Č. Krumlov – Týn 5:3, za domácí výhrou bodovali: Škorpík (s Bromem), Kukla (se Šlajsem), Beter (s Váhalou) a Moronga (s Králem), remizovali: Rajnyš (se Strakou), Pahorecký ml. (s Valtrem), prohráli: Muzikář (s Říhou), Karlíček (s Machálkem).

Českokrumlovští nakonec splnili roli favorita, připsali si už čtvrtou výhru v sezoně a upevnili si vedení v průběžné tabulce nejvyšší oblastní šachové soutěže družstev. Další pronásledovatelé okresního zástupce v tomto kole ztratili, a tak se na dostřel zatím drží jen Veselí.

Další výsledky: J. Hradec – Písek B 5:3, Strakonice – Tábor B 4:4, Veselí – Tábor C 4:4, Prachatice – Bechyně 4,5:3,5, Sez. Ústí – Royal ČB 4,5:3,5.
Čelo 1. divize: 1. Č. KRUMLOV 12 bodů, 2. Veselí 10 bodů, 3. Písek B 7 bodů.

Daří se i krumlovskému béčku, které v třetím kole 2. divize zdolalo rezervu Prachatic a posunulo se na druhé místo průběžné tabulky. Ve stejné soutěži remízovala Kaplice s déčkem Tábora a je na průběžném 5. místě.

Výsledky 2. divize: ŠK Č. Krumlov B – Prachatice B 5:3 (za domácí výhrou bodovali Maryška, Rödling, Kašpárek, remízy přidali Karlíček, Vykoukal, Frčka a Šedivý), Kaplice – Tábor D 4:4 (za domácí vyhráli Šafránek a Lefler, remízovali Bürger, Kupský, Benda a Korčák).

Pavel Karlíček