Boj o záchranu

Hostující Vltavan nemohl v tomto utkání počítat s nemocným M. Jirkalem, ale ani domácí neměli k dispozici stoprocentní sestavu. Loučovičtí chtěli konečně prolomit smůlu z venkovních zápasů, ale po několika výpadcích mohli reálně pomýšlet jen na remízu.

Hosté, konkrétně Šuba se Smolenou, nezačali špatně a po třech drahách dokonce drželi vedení. Pak ale přišel kolaps na poslední dráze a po první sérii již vedli domácí při skóre 1:1 o 25 kuželek. Pro uchování bodových nadějí musel alespoň jeden z hostující dvojice Suchánek a Gondek porazit svého soupeře. Suchánkovi se nevedlo, a tak musel zvítězit Gondek. V polovině sice vedl o 3 kuželky, nakonec se i on musel sklonit před domácím hráčem. V poslední sérii stál před Syslem a Pešadíkem téměř neřešitelný úkol, a to stáhnout ztrátu 104 kuželek. To ovšem nebylo při aktuální formě domácích hráčů pravděpodobné. Oba hostující borci sváděli vyrovnané souboje, Pešadík ten svůj ale těsně prohrál. Sysel následně soupeře porazil, předvedl nejlepší výkon z celého utkání (574), což ale stačilo jen ke kosmetické úpravě konečného výsledku.

Lokomotiva Tábor – Vltavan Loučovice 6:2 (3312:3205), za hosty: Šuba 552, Smolena 514, Suchánek 495, Gondek 523, Sysel 574, Pešadík 547.

Příští utkání čeká aktuálně v tabulce deváté Loučovice doma s desátými Husovicemi. Vltavan potřebuje nutně zvítězit, aby se vzdálil sestupovému pásmu.
Další podrobnosti na internetových stránkách www.kuzelky.cz.

Josef Sysel