Severomoravský celek doma body neztrácí, přesto hosté doufali, že by mohli alespoň remízu uhrát.

Opavští postavili na úvod a na závěr své největší hvězdy, a tak se Vltavan pokusil získat body hlavně ve zbylých soubojích – a průběh utkání dal původním předpokladům za pravdu. Smolena proti domácímu hráči nedostal šanci a výrazně ztrácel. Gondek svůj souboj bohužel také prohrál, přestože se soupeři ve druhé polovině hry dokázal přiblížit. V prostřední sérii pak smolně o dvě kuželky neuspěl ani Pešadík, a tak čestný úspěch hostů zaznamenal pouze Sysel, kterému na vítězství stačil průměrný výkon. Před závěrečnou sérií vedli domácí 3:1 o 49 kuželek. Poté Šuba s Jirkalem sice dobře začali, ale od první dorážky již bylo jasné, kdo si do tabulky připíše oba body. Šuba mohl v závěru ještě kosmeticky upravit výsledek, ale i on nakonec svůj souboj o 4 kuželky prohrál.

KK Hagemann Opava – Vltavan Loučovice 7:1 (3296:3127), za hosty: Gondek 514, Smolena 511, Pešadík 552, Sysel 520, Šuba 555, M. Jirkal (Suchánek) 475.

V sobotu 16. února od 10 hodin čeká momentálně desáté Loučovice v krumlovské kuželně důležitý domácí zápas se zatím posledními Rokycany. Vltavan potřebuje nutně zvítězit, aby se vzdálil sestupovému pásmu.

Josef Sysel