V kategorii historických automobilů zajeli šest nejrychlejších časů, vyhráli svou třídu HA/2, absolutní klasifikaci historiků a v hodnocení Poháru ČR v rallye obsadili 14. místo.

Na rozdíl od dubnového rallyesprintu ve Vyškově se tentokrát Jiřímu Sojkovi a Zbyňku Pilsovi z AMK Rallye Český Krumlov podařilo s Hondou Civic dojet až do cíle. V konkurenci osmi vozů obsadili při svém druhém startu pěkné čtvrté místo ve třídě N/1600, když je od bronzu dělilo pětačtyřicet vteřin.

Ze dvou našich aut, která byla nasazena ve třídě N/2000, přejel cílovou rampu pouze Peugeot 206 RC Dominique Laurenta a Jiřího Venuše (AMK Rallye Č. Krumlov). Tělesně handicapovanému pilotovi nefungovalo ruční ovládání spojky, ale i přesto křest nového auta a opětovný návrat na závodní tratě ustál a dojel na šestém místě ve třídě.

Cíl soutěže však při společné premiéře neviděli Milan Jirka a Jaroslav Kaločai (tým Jirka Milan). Jejich novému Renaultu Clio Sport se ve čtvrté rychlostní zkoušce vylomilo levé přední kolo a posádka musela odstoupit z průběžné čtvrté příčky, když jí na třetího v pořadí scházelo čtvrt minuty.

Jaroslav Kacerovský