S bilancí dvou výher a čtyř porážek se vrátily mládežnické kolektivy krumlovského VSK z dalšího kola republikových volejbalových soutěží.

O tom, že extraligové soutěže kadetek a juniorek nejsou procházkou, svědčí tato fakta: odjezd do Liberce v neděli v 6.00, návrat v pondělí v 01.15, během 11 hodin sehráno 16 setů, nacestováno 620 km. Když se k tomu přidají problémy s výpadkem elektřiny v liberecké hale, je to slušná porce, kterou musela děvčata zvládnout.

Extraliga juniorek

TU Liberec – VSK ČK 2:3 (17, –21, –23, 23, –15) a 1:3 (–23, 19, –19, –28)

Pokud chtějí krumlovské juniorky pomýšlet na postup do jarní finálové skupiny extraligy, musely v Liberci dvakrát naplno bodovat. Tomuto cíli podřídila hostující děvčata všechno. A protože i domácí hráčky chtěly bodovat, hrál se v obou zápasech velmi atraktivní juniorský volejbal, navíc s kuriózní zápletkou v koncovce odvety, kdy v čase 19.30 byl zápas ve 4. setu za stavu 21:20 přerušen na jednu hodinu pro výpadek proudu. V dramatické dohrávce pak Jihočešky dokázaly své soupeřky porazit 30:28 a získat tak veledůležité body.

VSK: nahrávka – P. Marková, smeč – Sebeniová, Jarošová, blok – Maryšková, Trojáková, univerzál – Z. Marková, libero – Černá, střídaly: Flašarová, Kadlecová, Krilová.

 

Extraliga kadetek

TU Liberec – VSK ČK 3:0 (24, 22, 11) a 3:1 (–16, 22, 22, 9)

Výkony kadetek mají sice v poslední době stoupající tendenci, avšak na zisk bodů to stále nestačí. Co je platné, že děvčata hrají se soupeři dvě třetiny zcela vyrovnaně, když v koncovkách pak selžou.

Sestava: nahrávka – Bednaříková, Šebková, blok – Maříková, Švejdová, smeč – E. Benešová, Kovaříková, libero – Tomanová, střídala: Hůlková.

 

1. liga juniorů

Modřany – VSK ČK 3:0 (15, 21, 16) a 3:0 (19, 20, 20)

Junioři VSK mají za sebou první opravdu nevydařené dvojutkání, když na půdě modřanského Sokola dostali lekci z účinnosti. V mrazivé hale hosté nedokázali najít na pestrou hru domácích účinnou protizbraň a jejich projev tentokrát nezdobila ani bojovnost.

VSK: nahrávka – Meisetschläger, univerzál – Kříž (2. zápas Backstuber), blok – Backstuber (Kotěšovský), Maryška, smeč – Palan, Kotěšovský (Kříž), libero – Houska, střídali: Vodička a Čížek.

V dalším kole přivítají junioři v sobotu celek USK Plzeň , juniorky i kadetky budou v neděli hostit výběry VŠ Plzeň.