Osmý ročník soutěže Winter Trial byl odstartován v neděli 27. ledna v Praze a po absolvování téměř dvou a půl tisíce kilometrů převážně na území naší republiky zbylé posádky dorazí v pátek do cíle v rakouském St. Wolfgangu.

Na Krumlovsku

Historické automobily z Velké Británie, Irska, Holandska, Německa, Belgie, Řecka a USA zítra absolvují předposlední etapu vedoucí z Karlových Varů do Lince. Po zastávkách v Klatovech a ve Vimperku budou přijíždět do Českého Krumlova na parkoviště Pod poštou přibližně od 17 hodin. V půl osmé pak odstartují do závěrečné měřené sekce celé soutěže, která povede po trasách Rallye Český Krumlov přes Slupenec, Spolí, Přídolí, Práčov, serpentiny u skládky Lověšice, Dobrné, Bohdalovice, Suš, Zátoň, Jistebník a Rožmitál na Šumavě do Rychnova nad Malší.

Odsud vozy odstartují zhruba ve 20.50 hodin a pojedou po trati „malontské“ a „soběnovské“ rychlostní zkoušky přes Cetviny, Malonty, Pohorskou Ves, Kuří, Benešov nad Černou (21.35), Ličov, Soběnov a Malči do Sv. Janu nad Malší. Zde se kolem dvaadvacáté hodiny uskuteční finále v podobě krátkého závěrečného testu „Col de Svatý Jan“ na známém diváckém místě mezi zemědělskými objekty. Soutěžící poté opustí území republiky a v noci se přesunou do Lince.

Na zajištění akce na území našeho a budějovického okresu se organizačně podílejí pořadatelé Rallye Č. Krumlov.

Jaroslav Kacerovský