Florbalová sezona 2007/08 se nezadržitelně blíží ke konci, a tak i hráči Spartaku FBC Kaplice mají před sebou poslední dva zápasy v letošním ročníku 2. celostátní florbalové ligy.

Doma o bytí

Kapličtí na domácí palubovce v hale ZŠ Školní se v sobotu nejprve od 10 hodin utkají v jihočeském derby s celkem FbK Jolly Tábor. Sezonu pak zakončí od 13.20 hodin hraným zápasem s rezervou extraligových Pardubic.

Dosavadní výsledky kaplických florbalistů jsou pro jejich příznivce velkým rozčarováním. Zisk pouhých 17 bodů stačí spartakovcům pouze na umístění v samém závěru ligové tabulky, a tak poslední dva zápasy sezony budou pro Kaplické vpravdě existenční.

Slovo od kormidla

Dosavadní vystoupení svého týmu hodnotí kaplický trenér Jan Rous takto: „Bohužel, předváděnými výkony jsme se dostali do situace, kterou před začátkem sezony nikdo nečekal. V posledních dvou zápasech totiž budeme bojovat o zachování druhé ligy pro Kaplici. Jako hlavní příčinu současného umístění na konci tabulky vidím zejména v úzkém hráčském kádru. Nepodařilo se nám nahradit hráče, kteří odešli do týmu budějovických Štírů. Nejvíc nám chybí hráč typu Honzy Králíka, který nám loni rozhodl několik vyrovnaných zápasů. Ty jsme ostatně s týmy ze středu tabulky sehráli i letos, ale právě vinou střelecké nemohoucnosti našich útočníků jsme z těchto vyrovnaných soubojů nakonec vyšli bez bodového zisku. Nedokázali jsme se rovněž vyrovnat se změnou pojetí současného florbalu, kdy je ve stále větší míře tolerována agresivnější hra s řadou tělesných kontaktů a důrazného atakování. Tomu se naši hráči, kteří s florbalem začínali před šesti sedmi lety, opravdu nedokázali přizpůsobit. Pohříchu pak musím také konstatovat, že přístup některých hráčů k tréninkům a zápasům neodpovídal výkonnostním požadavkům pro druhou ligu. Přesto věřím, že si hráči uvědomí, o co nám všem v Kaplici jde a v posledních dvou zápasech sezony podají výkon na hranici svých možností. Zároveň bych chtěl požádat naše věrné příznivce o podporu, kterou určitě budeme potřebovat.“

Jan Rous, Karel Vosika