Barvy oddílů z našeho okresu hájila dvě družstva SKB Český Krumlov, v nichž se pod taktovkou vedoucího Pavla Floriána představilo třináct hráčů a hráček, a první žákovský tým Sokola Křemže.

Zlaté áčko

Za krumlovské první družstvo hráli Lucie Černá, Petra Hlásková, Sabina Milová, Jaromír Janáček, Jan Jedlička, Michal Jůzko a Ondřej Kotyza. Béčko SKB ČK, věkově hodně mladší, tvořila sestava Veronika Stanková, Kateřina Kocová, Hana Švédová, Jan Kouba, Petr Janota a Jiří Novotný.

Po vzájemném krumlovském oddílovém derby, které i přes tři zajímavé třísetové bitvy skončilo 7:0 pro áčko, byly postupně oběma družstvům SKB soupeři týmy ze Štěpánovic, Křemže a dva kolektivy domácího Sokola ČB.

„První kolo přeboru jsme vyhráli, takže do Budějovic jsme přijeli s jasným cílem znovu vyhrát a velmi těsně se tak přiblížit účasti na mistrovství republiky,“ přiblížil nám plány vedoucí krumlovských družstev Pavel Florián. A tento cíl se Českokrumlovským podařilo splnit do puntíku. Áčko SKB postupně vyhrálo hladce 7:0 nad oddílovým béčkem, rezervou Sokola ČB i Štěpánovicemi. Družstva Křemže a domácí áčko pak první tým SKB zdolal v poměru 6:1. „Družstvo se opíralo především o dívky, které v turnaji neztratily ani zápas. I když vlastně celé družstvo, až na jednu dvouhru proti domácímu áčku a mix v zápase s Křemží, také nezaváhalo. Počáteční vlažný rozjezd při oddílovém derby rychle vystřídala bojovná nálada a družstvo pak projelo turnajem jako nůž máslem,“ hodnotil vedoucí.

Pro mladší družstvo SKB ČK turnaj tak jednoduchý nebyl. Všichni hráči béčka ale předvedli perfektní výkony a díky nasazení a chuti do hry nechali v tělocvičně maximum. „Všichni si zaslouží velkou pochvalu. Doufejme, že jim nadšení vydrží ve stejné nebo i větší míře co nejdéle. Zmínit bych chtěl především výkony děvčat proti Štěpánovicím, chlapců s domácím áčkem a vystoupení celého družstva proti budějovické rezervě, kterou jsme na její domácí půdě smetli 7:0, když skvělou hru předvedli i ti, od nichž by to dříve možná ne každý čekal,“ doplnil Pavel Florián.

Na turnaji byli mladí krumlovští badmintonisté jako jedna velká parta a obě družstva si dokázala fandit navzájem. „Myslím, že jak výsledek, tak především hra, kterou poslední dobou všichni naši žáci převádějí, pro ně mohou být odměnou za tréninkové úsilí a práci. Za uplynulé dva nebo tři měsíce všichni udělali velký pokrok a je jisté, že budou–li všichni chtít tak, jak to předvedli na tomto turnaji nebo už před ním v tréninku, tak další vyhrané zápasy a dobré výsledky na sebe nenechají dlouho čekat,“ uzavřel v současnosti nejlepší hráč českokrumlovského oddílu Pavel Florián.

Bronz Křemže

V druhém kole KP se dařilo i žákovskému družstvu Sokola Křemže, které hrálo ve složení Študlar, Svoboda, Němec, Kukač, Bínová, Zimmermannová a Koudelková. Křemežští si v tomto kole vybojovali třetí místo a stejnou příčku drží i v průběžném pořadí.

Naděje křemežského Sokola podávají velice stabilní výkony, což potvrdily i v důležitém utkání se Štěpánovicemi, které rozhodovalo o bronzu. Křemže vyhrála v poměru 4:3. V průběžném hodnocení se dělí o třetí místo právě se Štěpánovicemi, a tak se jejich příští vzájemný souboj ve třetím kole stal již dnes velkým trhákem rozhodujícího dílu KP.

Pořadí KP družstev žáků I. třídy po 2. kole: 1. SKB Č. Krumlov 30 bodů, 2. Sokol Č. Budějovice 26 bodů, 3. Sokol Křemže 20 bodů, 4. Sokol Štěpánovice 20 bodů, 5. SKB Č. Krumlov B 14 bodů, 6. Sokol Č. Budějovice B 10 bodů.

Pavel Florián, Karel Vosika