V české kanoistice na divokých vodách bývá konec léta tradičně spojený s republikovými šampionáty.

Mistrovství ČR ve slalomu i sjezdu se uskuteční o tomto víkendu na náročném vodáckém terénu pod Lipnem a krumlovští kanoisté tam půjdou s nemalými ambicemi ve sjezdových disciplínách.

Své republikové šampionáty však mají v tomto období na pořadu také kanoisté dílčích věkových kategorií, přičemž ti úplně nejmladší a nejstarší bojovali v Plzni resp. v Benátkách nad Jizerou, kde se zástupci SK Vltava Č. Krumlov rozhodně neztratili.

Slalomy v Plzni – šampionát předžáků: Na řece Radbuze se konalo klání potěru. Krumlovskou kanoistiku zde zastupovali čtyři adepti kanoistického sportu, a byť výsledky v tomto věku nejsou nikterak důležité, dařilo se jim docela dobře.

Nejprve byla posledním závodem ukončena devítidílná soutěž Českého poháru předžáků, ve které nakonec celkově skončila Karolína Paloudová na osmém místě mezi děvčaty a Tomáš Koudelka byl mezi chlapci desátý. Benjamínci Vojtěch Klíma a Samuel Koudelka pobrali 22. a 23. pozici. V celkovém účtování republikového přeboru skončila Karolína Paloudová těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě, Tomáš Koudelka byl devátý, Vojtěch Klíma čtrnáctý a Samuel Koudelka sedmnáctý.

V paralelně probíhajícím veřejném závodě ostatních věkových kategorií se na stupně vítězů dostali Anežka Paloudová a Kateřina Koudelková (2. a 3. ve spojené kategorii mládežnických kajakářek), Tomáš Koudelka a Zdeněk Grossmann (2. a 3. starší veterán v K1 mužů) a Jan Klíma s Anežkou Paloudovou (3. v mládežnickém závodě deblkanoí).

Benátecké slalomy – šampionát veteránů: Síly a zejména kanoistický um porovnávali i čeští veteráni při tradičním srpnovém klání na řece Jizeře – O štít města Benátek. Obdobně jako o týden dříve v Plzni i zde byly vinou znatelně vzedmutých toků konané závody poměrně dramatické, nicméně samotný mistrovský závod se pro veterány podařilo uskutečnit.

Náročné podmínky slalomářům SK Vltava svědčily a Českokrumlovští si přivezli domů dva cenné kovy zásluhou Miroslava Pártla, který byl mezi nejstaršími veterány třetí, a Tomáše Koudelky, jenž ve starších veteránech našel jen jediného přemožitele a skončil druhý. Tomáš Palouda byl mezi mladšími veterány klasifikován na devatenáctém místě.

I v Benátkách současně probíhal veřejný závod a v těžkých podmínkách se v něm dařilo i krumlovským děvčatům, která posbírala bronzy v kategorii předžákyň a mladších žákyň (Karolína a Anežka Paloudovy) a stříbro mezi mladšími dorostenkami (Kateřina Koudelková).

Tomáš Palouda