Na trati 6 km, kde závodilo 36 talentů, podlehl jen René Sasynovi z Dukly, letos mimo jiné držiteli dvou medailíz mistrovství republiky juniorů, o dvanáct sekund v čase 19:24. O pět vteřin porazil Pazderu z Kolína. „Jen těsně mu unikla účast na prosincovém mistrovství Evropy v krosu,“ píše oddílový web Sokola (www.atletika.sokol-cbu.cz) a připojuje snímek. Další výsledky Jihočechů: juniorky (4 km) 8. Lenka Pardamcová 15:30, 18. Veronika Tvrzová 16:15, 29. Diana Štráchalová 17:58, vytrvalci (10 km) 13. Josef Havlíček (všichni Sokol) 33:31, mílaři (4 km) 4. Roman Budil (Písek) 12:27 (šest sekund od medaile), 26. Škrdleta (VS) 13:28.

V českém finále běžeckého poháru mládeže smíšených čtyřčlenných družstev byl dorost Jihočeského kraje v sestavě Marek Strnad, Šimon Řehula, Kristýna Dvořáková a Michala Veldová čtvrtý, v kategoriích staršího i mladšího žactva skončily naše týmy jedenácté.