A právě ta byla pro nejlepší tuzemský tým největším soupeřem. Otec se synem Peter a Raphael Frehlandovi vyhráli dvě poslední rozjížďky, ale ani to jim v konečném účtování na vítězství nestačilo a museli se spokojit se stříbrem.

Zlato totiž stejně jako týden předtím na mistrovství republiky katamaranů Open vybojovali plzeňský David Křížek se Zdeňkem Adamem z Duchcova. Třetí příčku si zajistili Milan Chlebna a Jiří Pavliš z Kovářova.

Závod začal již v pátek, kdy se za ideálního jachtařského počasí se sluncem a větrem odjely čtyři rozjížďky. V sobotu převládlo letní počasí a větru bylo méně, přesto se podařilo odjet další dvě rozjížďky. A v neděli se zatáhlo a přišel silnější vítr od 5 do 8 m/s. V něm se uskutečnily poslední tři rozjížďky. Závod se tedy skutečně povedl.

„Byl to skvělý a větrný závod. Nakonec je z toho třicátý titul mistra republiky a celkem už osmačtyřicátá medaile. Děkuju všem soupeřům za parádní souboje. Je čas začít opět foilovat,“ uvedl šampion David Křížek.

MČR katamaranů třídy Tornádo:

1 David Křížek, Zdeněk Adam (Lokomotiva Plzeň, VS Duchcov), 2. Peter Frehland, raphael Frehland (Německo), 3. Milan Chlebna, Jiří Pavliš (YC Kovářov).