Domácí kalendář automobilových soutěží spěje k letošnímu cíli.

Sedmí ve třídě a šestnáctí absolutně dojeli ve Šternberku při předposledním rallysprintu letošní sezony – 5. AZ pneu Rally Jeseníky 2011 – Roman Michalík s Pavlem Kacerovským.

S Mitsubishi Lancer EVO IX se jim v početné konkurenci dvaadvaceti aut třídy 3 podařilo na třetí pokus letos konečně dojet do cíle a bodovat. Od druhé vložky se pak celou soutěž drželi na průběžné sedmé příčce, kdy na RZ 2 i 3 zajeli dokonce pátý nejrychlejší čas. V nasazeném tempu na postupně osychající trati ale raději polevili poté, co na RZ 4 zádí auta trefili svodidla.

Poslední závod

Osmidílný seriál Ecosun Mistrovství České republiky ve sprintrally 2011 zítra uzavře VIII. ročník Partr Rally Vsetín.

Poslední rallyesprint sezony startuje v 8.30 ráno a pro 126 přihlášených posádek je připravena trať v celkové délce 250 km s osmi rychlostními zkouškami (RZ 1, 4, 7 Vesník – Růžka 8,05 km, RZ 2, 5 Vsetín – Malá Bystřice 8,11 km, RZ 3, 6, 8 Malá Bystřice – Velká Lhota 12,65 km) a 78,32 měřenými kilometry. První vůz přijede do cíle v 16.20 odpoledne.

V seznamu přihlášených posádek jsou i čtyři soutěžáci z Českokrumlovska. Roman Michalík a Pavel Kacerovský (Mitsubishi Lancer EVO IX, třída 3, startovní číslo 24) a Vlastimil Hodaň a František Poláček (Škoda Felicia Kit Car, třída 7, číslo 47) jsou přihlášeni do Mistrovství České republiky, Jiří Sojka (spolujezdec neuveden, Suzuki Ignis Sport, třída SA2, číslo 115) do Poháru České republiky v rally a Jan Talaš jun. a Zbyněk Pils (Škoda Fabia, číslo 144) do Poháru mládeže.

Jaroslav Kacerovský