Po šesti minutách Jihočeši prohrávali 15:2. Do druhé čtvrtiny šly nakonec Pardubice s náskokem patnácti bodů.

Lions pak ukázali, že se s dosavadním jednoznačným průběhem utkání nehodlají smířit. Po dvou bodech Fröhdeho přidal tři trojky v řadě kapitán Pavlík. Aktivní hrou a agresivní obranou se Lvi na konci čtvrtiny dostali na rozdíl třinácti bodů.

V nastoleném trendu ale Jihočeši nedokázali pokračovat a Pardubice své vedení navýšily do poločasu na sedmnáct bodů.

Jestli chtěli hosté po přestávce vsadit na koncentraci a zónu, tak jim tento záměr vůbec nevyšel. Pardubice si ve třetí čtvrtině vypracovaly další zvýšený náskok k tomu, aby se závěrečná část hrála prakticky už jen z povinnosti.

„Naši hráči byli až na krátký okamžik zcela bezkrevní v obraně. Dovolili jsme Pardubicím vše, a ať byl na hřišti jakýkoliv hráč soupeře, naši obranu překonal," posteskl si Radim Valcha, sportovní manažer Jindřichova Hradce.

Slova chvály měl jen pro pár hráčů sestavy.

„Z naší strany byl jediným aktivním Hernst Laroche, který byl schopen přehrát hráče jeden na jednoho, přidal 14 bodů, 3 doskoky a 4 asistence. Velmi dobrým výkonem se prezentoval Michal Fröhde. Své si odehráli Pavlík a Tracey," uvedl Valcha.

BK JIP Pardubice – BK Lions J.Hradec 104:74

Po čtvrtinách: 24:9, 49:32, 76:51
Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Znamínko. Komisař: Andrle.
Body: Nelson 29, Šoula a Peterka 12, Pospíšil 10, Čarnecký a Faifr 8, Šoukal 7, Kotas 6, Sanders a Příhonský 5, Půlpán 2 – Tracey 17 (6 doskoků, 5F+, 6 ztrát), Laroche 14 (4 ztráty), Fröhde 14 (6 doskoků, 5F+), Pavlík 12 (trojky 6/4, 4 ztráty), Vošlajer 8 (6 doskoků, 4 ztráty), Sahan 7, Melski 2.
Dvojky: 48/34 – 40/17.
Trojky: 17/9 – 22/9.
Trestné hody: 12/9 – 20/13. Osobní chyby: 23 – 15.
Doskoky: 30 – 28 (11 v útoku). Body zpod koše: 42-30.
Čtvrtiny: 24-9, 25-23, 27-19, 28-23.

Příští utkání

Prolomit nepříznivou sérii porážek mají Lvi příležitost hned tuto středu 15. ledna. Jihočeši od 19 hodin na domácí palubovce přivítají Kolín.

Nejbližšího soupeře hráči Jindřichova Hradce letos doma už jednou dokázali porazit. Ve 3. kole tehdy vyhráli 78:77 a připsali si první výhru v sezoně.

Další odveta pak skončila vítězně pro Kolín v poměru 94:58.