Na letošním badmintonovém Mezinárodním mistrovství ČR s dotací 15000 USD bojovala v barvách českokrumlovského SKB dvojice Pavel Florián a Lucie Černá.

Na velice kvalitně obsazeném českém šampionátu se představilo celkem 238 hráčů ze čtyř kontinentů a mezi nimi i 35 českých zástupců.

Pavel Florián se díky postavení na světovém žebříčku dostal přímo do hlavní soutěže dvouhry, kde v prvním kole porazil Davida Obernosterera z Rakouska. V třísetovém velice těžkém zápase dokázal Florián po prvním nepříznivém setu 12:21 vývoj otočit a ve druhém zvítězil 21:9. Třetí set je vždy otevřenou záležitostí, ale Florián se dokázal v domácím prostředí vyburcovat a po 46 minutách velice tvrdé práce zvítězil v rozhodujícím setu 21:17.

Ve druhém kole se krumlovský reprezentant utkal s finským hráčem Heinem a opět se hrálo na tři sety. Bohužel, pro Floriána to tentokrát nedopadlo dobře a po setech 12:21, 21:13 a 12:21 do čtvrtfinále nepostoupil. Zápas trvající 36 minut nepřinesl příliš dobrý badminton.

To, co Florián dokázal v prvním zápase, tedy otočit nepříznivý vývoj, to se tentokráte nepovedlo. Deváté místo ve dvouhře mužů však bylo pro Českou republiku nejlepším umístěním a pro Floriána znamená další posun.

Florián hrál také smíšenou čtyřhru, a to společně s oddílovou spoluhráčkou Lucií Černou. V prvním kole kvalifikace bojovali s dánsko–českým mixem Kristiansen a Ludíková a po setech 16:21 a 12:21 dál nepostoupili. Sehráli ovšem zatím nejlepší společný zápas ve smíšené čtyřhře.

Lucie Černá podstoupila ve dvouhře kvalifikaci, kde v prvním kole nastoupila proti velice silné hráčce z Ukrajiny. Odehrála těžký zápas dobře, ale po setech 16:21 a 16:21 přes Voytsekhovou, finalistku MM Slovenska z předchozího týdne, nepřešla. Ukrajinka byla prostě lepší.

Ve čtyřhře nastoupila Černá společně s klimkovickou Kateřinou Tomalovou. Ve druhém kole svedly velkou bitvu s dvojicí Janne Elstová a Snoecková z Belgie. V prvním setu hrály velice aktivně a soupeřky přehrály 21:17. Ve druhém však zvítězila aktivita a o něco pestřejší hra soupeřek (9:21).

Třetí set byl velkou bitvou, kdy české dívky vedly prakticky po celou dobu setu, v závěru ještě 18:17, ale velkým finišem Belgičanky otočily na konečných 19:21. K postupu chyběl našim juniorkám opravdu malinký kousíček. Pro obě to však byl také nejlepší společný zápas.

Trenér SKB ČK Radek Votava: „Oba naši hráči odehráli dobrý turnaj. Postup Pavla Floriána do druhého kola byl zároveň nejlepším výsledkem českých hráčů ve dvouhrách. Oběma k výsledkům gratuluji a věřím, že na ně naváží na dalších turnajích.“

Umístění hráčů SKB – dvouhra: 9. Florián, kvalifikace Černá, čtyřhra: 9. Černá / Tomalová (ČK / Klimkovice), smíšená čtyřhra: kvalifikace Florián / Černá.

Radek Votava, Karel Vosika