České Budějovice – Dnes rozjedou svůj zápasový kolotoč také prvoligoví volejbalisté. Své zastoupení v první lize mužů mají také jižní Čechy. Již tradičním účastníkem této soutěže je Volejbalový klub EGE České Budějovice.
V předchozích ročnících se klub umísťoval na nejvyšších příčkách. V sezoně 2010-2011 první ligu dokonce vyhrál. Tým však postupové ambice nemá a ani nemůže mít. VK EGE je úzce propojen z extraligovým Jihostrojem a slouží především jako farmářský tým pro jeho mladé hráče. „V prvé řadě chceme ligu udržet. Jde o to, aby mladí hráči Jihostroje, kteří se zatím nevejdou do extraligového kádru, měli možnost hrát kvalitní soutěž. A umožnit jim to,  je naším hlavním úkolem. Samozřejmě chceme dosáhnout co nejlepšího výsledku a již samotná účast v play off by znamenala úspěch," říká před zahájením soutěže manažer klubu Bohuslav Cháb.
Soutěž začíná právě dnes a následující dva víkendy uvidí fanoušci svůj tým na domácí palubovce v hale Na sádkách.  Dnes od 19 hodin se utkají s MFF Praha a zítra v 17 hodin s ČZU Praha B.   Příští pátek potom hrají ve stejný čas a na stejném místě s Nymburkem a o den později s Českou Lípou. K prvnímu venkovnímu zápasu odjíždí EGE do Ervěnic až 19. října.
Kádr VK EGE doznal před začátkem sezony několika změn.  Odešli Suchan do Tábora a Plavec. Skončili také Jan Pitner, Milan Sova a Jan Brett. „Říkáme jim Blaničtí rytíři. Normálně se s námi již nepřipravují, protože se naplno věnují svému zaměstnání. Dění ale budou sledovat a v případě potřeby jsou nám k dispozici a pomůžou nám," vyjadřuje se Bohuslav Cháb ke změnám v týmu. Přišli ale i noví hráči. Jsou jimi loňský junior Svoboda a z ČZU Praha přichází mladý Pochop, syn asistenta trenéra v Jihostroji. Jinak tým doplní mladí hráči z extraligového Jihostroje. Jmenovitě Šulista, Pleva, Hrzán, Bédi a Kratochvíl. Realizační tým se nemění a trenérem zůstává René Dvořák.
Novinkou je, že prvoligová soutěž bude mít od tohoto ročníku stejný systém bodování zápasů jako extraliga.Budou se tedy rozdávat tři, dva a jeden bod. V dlouhodobé části, která vyvrcholí 19. ledna sehrají volejbalisté celkem dvaadvacet zápasů. S každým soupeřem se utkají doma a v odvetě na jeho palubovce.
Výsledky posledních přípravných zápasů nabádají k optimismu. VK EGE hrál na turnaji Českého poháru a suverénně si poradil s Jiskrou Domažlice a Slávií Plzeň. Oba týmy porazil hladce 3:0 a v rámci druhého kola přivítá ve své hale 24. října extraligový Volejbal Brno.