Kanoisté krumlovského SK Vltava si po sprintové druhé polovině šampionátů přibalili do batohů další pětici medailí, a to konkrétně dvě zlaté, stejný počet stříbrných a jednu bronzovou!

Poslední vystoupení Antonína Haleše ve věkové kategorii do 23 let bylo na C2 s parťákem Richardem Hálou – a neslo se ve znamení zlata.

„Nesmírně vyrovnaný sprintový souboj oba naši borci vyhráli a splnili si tak cíl, pro který byla tato posádka sestavena," okomentoval zlatý úspěch přímo z dějiště MS trenér Lukáš Novosad a jeho krumlovský svěřenec Antonín Haleš po závodě dodal: „Jeli jsme svoje maximum a za zlato jsme strašně rádi!"

Stejně šťastný den měla krumlovská juniorka Anežka Paloudová. Ta pomohla ke zlatu české kajakářské hlídky 3x K1, která nastoupila ve složení Dimovová (Litovel), Satková (Brno) a Paloudová.

„Holky jely jako rakety. Jinak nemám, co bych dodal," těšilo kouče Novosada.

Anežka Paloudová ještě před tím vybojovala stříbro v její druhé kategorii C1 juniorky. Stříbrná medaile je úspěchem i pro české juniorské singlíře, kde měl SK Vltava zastoupení v osobě Jana Klímy.

„Mistrovství za velkou louží se stalo nejúspěšnějším v historii České republiky. Pro nás krumlovské kanoisty zde došlo k naplnění cílů i snů," svěřil se nadmíru spokojený kouč Lukáš Novosad.