Pořádající jindřichohradecký Cyklistický klub RBB invest po loňské pauze způsobené koronavirem další ročník naplánoval na letošek v termínu od pátku do neděle 4. – 6. června. Centrem dění bude Český Rudolec, kde se uskuteční prezentace jednotlivých týmů a celý závod v srdci České Kanady i v neděli skončí. Páteční prolog obstará jízda proti chronometru, v sobotu peloton zavítá do Popelína.

„Na programu je nejprve časovka se startem i cílem v Číměři, druhý den se pojede okruh kolem Popelína a celý závod vyvrcholí nedělní kopcovitou etapou na Českorudolecku,“ uvedl ředitel závodu Jan Hájek z CK RBB invest. Cyklisty během celého klání čeká celkem šest sprinterských a stejný počet vrchařských prémií.

Závodníci budou po vzoru slavné Tour de France usilovat o dresy ve stejných barvách. Žlutý trikot získá celkový vítěz, zelený nejlepší sprinter, bílý s červenými puntíky elitní vrchař a čistě bílý dres je určen pro nejlepšího závodníka do 23 let. Kromě individuálních trofejí se bude bojovat i o týmové vavříny.

Stejně jako v minulosti se dá očekávat účast elitních tuzemských stájí. Už nyní jsou přihlášené například týmy pražských klubů Dukla a Sparta, Topforex, ČEZ Cyklo Tábor, Unlimited a další. Na startu ale nebudou podobně jako v předchozích ročnících chybět ani zahraniční účastníci, jejichž seznam se teprve plní.

Pořadatelé z jindřichohradeckého klubu společně s obcí Popelín zároveň na sobotu 5. června připravili i cyklistické závody pro děti, které začnou hned po startu druhé etapy RBB Tour, tedy krátce po jedenácté hodině. Jsou určeny pro děti od 6 do 11 let, jež budou podle věku závodit na šestisetmetrovém okruhu v centru obce.

„Tento závod je určen pro všechny malé zájemce. Stačí mít kolo, přilbu a na místě se přihlásit. Děti si tak na vlastní kůži mohou okusit atmosféru takové akce a změřit síly. Cenu získá každý účastník,“ vybízí Jan Hájek nejmenší adepty kolečkářského sportu.

Program RBB Tour

1. etapa – pátek 4. června – 17 hodin – Číměř (časovka jednotlivců)
Trasa: Číměř – Sedlo – Lhota – Číměř (8 km)

2. etapa – sobota 5. června – 11 hodin – Popelín (163 km)
Trasa: Popelín – Horní Olešná – Zahrádky – Bořetín – Česká Olešná – Popelín (10 x okruh o délce 16,3 km)

3. etapa – neděle 6. června – 11 hodin – Český Rudolec (155 km)
Trasa: Český Rudolec – Penikov – Stálkov – Matějovec – Český Rudolec (10 x okruh o délce 15,5 km)