Hrál se již 16. ročník, na kterém se sešlo čtyřicet zástupců třinácti oddílů jihu a západu Čech. Mezi startujícími již léta nechybí hráči z našeho okresu, i tentokrát startovala desítka badmintonistů Sokola Křemže a SKB Č. Krumlov. Křemežští, kteří si často odvážejí vítězné trofeje, tentokrát vsadili na mladé, kterým sekundovali starší hráči.

V soutěži smíšených dvojic měla Křemže hned čtyřnásobné zastoupení. V závěru startovního pole skončili V. Koudelka s Motejlovou, a to třináctí. Uprostřed se umístili devátí Holeček s Weberovou  a pátí Ma. Koudelka s Vančurovou. Perfektní výkon ovšem podal mladičký pár Beran a Šimoníková, který zaskočil všechny soupeře a mnohým připravil i nemilé překvapení. Naděje zvítězily v mixu bez ztráty setu a do Křemže plul z Vodňan první kapr.

Druhého kapra přidal ve dvouhře bezkonkurenčním výkonem opět nadějný Petr Beran, který i v singlu zvítězil bez ztráty setu. Pátá příčka patřila Holečkovi, devátý skončil krumlovský matador Kotyza a v závěru výsledkové listiny se srovnali křemežští Janda, Kovář, Martin a Václav Koudelkovi.

Ve dvouhře žen se ve finále utkaly domácí Šimoníková (pozn. – vodňanská žákyně hostuje v soutěžích družstev v Křemži) a křemežská Motej-lová. Další kapr ale tentokrát zůstal ve Vodňanech. Křemežské ženy tak obsadily další místa na stupních vítězů, a to v pořadí druhá Motejlová a třetí Weberová.

Další stříbrnou medaili vybojovala společně křemežská dvojice Weberová a Motejlová ve čtyřhře žen.

Ve čtyřhře mužů se nedařilo dvojici V. Koudelka a Kovář, kteří skončili třináctí. O něco lépe si vedl Holeček, jenž spolu s Chaloupkou ze Sezimova Ústí obsadil deváté místo. Devátý skončil i Kotyza, který hrál se strakonickým Frühaufem. Beran ovšem měl šanci na získání hattricku s oddílovým kolegou Jandou. Proti starším a zkušenějším soupeřům předváděli křemežští mladíci výborné výkony a prošli hladce až do finále.Tam však podlehli ve dramatické koncovce třetího setu a zbylo na ně druhé místo.

Z pohledu Křemže ovšem šlo o povedený turnaj. Pět finálových soubojů, z toho dvě vítězství a tři stříbra, to byl opravdu pěkný závěr roku.

Václav Koudelka