Úderem páteční 15. hodiny bude rozehrán 32. ročník FZ Forza Cupu kategorie staršího žactva U15. Do českokrumlovské městské sportovní haly míří zahraniční badmintonový výkvět v kategorii staršího žactva do 15 let.

„Na pilotní pořadatelskou akci našeho badmintonového klubu, kterou je dvaatřicátý ročník FZ Forza Cupu, letos přijede hned osm družstev z šesti zemí,“ předesílá předseda krumlovského klubu SKB a zároveň ředitel turnaje Radek Votava.

Domácí družstvo krumlovských badmintonistů hrálo při třetím kole ve složení Parkos, Václavíková, Černý a Dolejšová (vpravo nahoře zraněný Kotyza).
Badmintonoví veteráni poměřili síly v Českém Krumlově


Nepochybuje, že turnaj nabídne kvalitní badminton. „Přijedou dva dánské týmy, Badminton Roskilde a DGI Sydvest Badminton Esbjerg. Po zástupcích evropské badmintonové velmoci číslo jedna nechybí ani tradičně silné Německo, reprezentované výběrem Badminton Team Sachsen. Dále přijede tradiční účastník PBA Prešov ze Slovenska a novými účastníky jsou Tisza Badminton SE Szeged z Maďarska a BK Medvedgrad 1998 z Chorvatska."

Českou republiku budou reprezentovat družstva Badminton Rychnov nad Kněžnou a domácí družstvo SKB, které nastoupí ve složení Adam Tancer, Adam Marťán, Adam Ječmínek, Jaroslav Jelínek, Linda Šmikmátorová, Viktorie Hulcová, Natálie Petroušková a Barbora Kortusová.

FZ Forza Cup odstartuje již v pátek 10. června v 15 hodin, kdy se rozehrají první dvě kola základních skupin. Hrát se dále bude po celou sobotu od 9 až do 18 hodin. V neděli (9.30 až 12.30 hodin) vyvrcholí turnaj utkáními o konečné pořadí a závěrečným vyhlášením výsledků. 

Trojlístek reprezentantů SKB Český Krumlov na Mezinárodním mistrovství Lotyšska dospělých v Jelgavě: Jaromír Janáček, Ondřej Král a trenér Radek Votava.
Junior Ondřej Král v Lotyšsku vyhrál pět zápasů


V sobotu v devět hodin turnaj oficiálně zahájí starosta města Český Krumlov Dalibor Carda a účastníci se navíc mohou těšit i na sobotní společenský večer, jehož součástí bude bowlingový turnaj s večeří.

„Turnajové přípravy vrcholí a jsem rád, že s pomocí mnoha pomocníků se vše zatím daří. Mohu se spolehnout na nejlepší hráče a hráčky z našeho klubu, kteří se každý rok aktivně zapojují do organizace tohoto turnaje, a zároveň také na užší partu lidí, která turnaj připravuje dlouhodobě. Moc vám všem děkuji! Velké poděkování patří i všem našim partnerům v čele s městem Český Krumlov a Jihočeským krajem, který turnaj finančně podpořil v rámci jednoho ze svých dotačních programů,“ vzkazuje první muž SKB a ještě doplňuje: „Všechny badmintonové příznivce samozřejmě srdečně zveme na poslední a zároveň největší turnaj českokrumlovské badmintonové sezony do sportovní haly na Chvalšinské silnici. Těšíme se na Vás!“ vzkazuje za krumlovský pořadatelský tým předseda.