V severočeské metropoli se o minulém víkendu konalo druhé kolo Národního poháru mládeže 2013 v karate.

V obrovské konkurenci více než tří stovek startujících z třiatřiceti klubů celé republiky se znovu neztratila žákovská výprava Fight clubu Č. Krumlov, která pod vedením trenéra Marka Hullmana obohatila sbírku o tři cenné kovy a další výborná umístění těsně pod stupni vítězů.

Výsledky nadějí Fight clubu Č. Krumlov – 2. místo: Eliška Václavíková (kumite mladší žákyně do 30 kg), 3. místo: Michaela Šídlová (kumite mladší žákyně nad 30 kg), Natálie Hůrková (kumite starší žákyně do 42 kg), 4. místo: Eliška Štěpánková (kumite mladší žákyně do 30 kg), Matyáš Maleček (kumite mladší žáci do 41 kg).

„Jednalo se o poslední nominační závod na mistrovství republiky, který se konal v tomto školním roce. Rád bych vyzdvihl výsledek Elišky Václavíkové, která se v těžké kategorii probojovala až do finále. Tam sice už prohrála, ale proti silné soupeřce podala výborný výkon a druhým místem jen potvrdila svojí účast na mistrovství republiky, které se bude konat v prosinci v Havířově. Dále musím ocenit i velmi dobrý výkon Matyáše Malečka, který měl velmi silně obsazenou kategorii a vybojoval zde pěkné čtvrté místo," chválil trenér českokrumlovských karatistických nadějí Marek Hullman.