Malontští florbaloví žáci bojovali v kategorii B12 (ročníky narození 2005 a mladší) a nastoupili do turnaje pod názvem Vlci Malonty. Už pojmenování týmu naznačilo, že se poperou o nejlepší výsledky, a to platilo.

Celým turnajem malontští chlapci propluli bez ztráty bodíku až do boje o zlato. Výsledky jednotlivých zápasů byly pro mnohé kluby záhadou, neboť družstvo z malé obce v podhůří Novohradských hor bylo schopné porážet soupeře ze zvučných klubů jako byl švýcarský Zug United či brněnští Bulldogs. Až ve finálovém zápase s TJ Znojmo po napínavém boji malontští žáci neuspěli. Ani tento zápas však nebyl tak jednoznačný, jak napovídá konečný výsledek. Po obdržených brankách v úvodu zápasu se pak dařilo se Znojmem hrát vyrovnanou partii až do 33. minuty, kdy bylo skóre jen 2:3. V závěru však již dominoval výborně připravený soupeř.

I přes finálovou prohru si Malontští zaslouží pochvalu a uznání za výtečné výkony v celém turnaji. Dalším skvělým úspěchem bylo vyhlášení All Star kategorie B12, kde byl nejlepším hráčem vyhodnocen Matěj Faltus, který byl oporou Vlků.

„Podařil se nám neskutečný a v rámci Jihočeského kraje historický úspěch na tomto prestižním turnaji,“ těší předsedu TJ Hraničář a trenéra Miloslava Faltuse, který dodává: „Paradoxem je, že většinu našeho týmu tvořili fotbalisté, kteří jen doplňkově hrají v našem oddíle florbal. Jsem na kluky neskutečně pyšný a ještě jednou jim děkuji za předvedené výkony.“

STŘÍBRO POD LUPOU
Výsledky malontských žáků na Prague Games 2017 v turnaji kategorie B12:

Základní skupina: Vlci Malonty – Seeland Selection (Švýcarsko) 6:2, Vlci Malonty – Panthers Praha 5:0, Vlci Malonty – Kanonýři Kladno 5:0.
Šestnáctifinále: Vlci Malonty – Pipe Florbal Chodov blue 13:0.
Osmifinále: Vlci Malonty – Start 98 Praha 4:2.
Čtvrtfinále: Vlci Malonty – Zug United (Švýcarsko) 5:2.
Semifinále: Vlci Malonty – Bulldogs Brno 6:0.
Finále: Vlci Malonty – TJ Znojmo 2:7