Okresní zástupci z Kaplice vstoupili do druhé poloviny oblastního přeboru basketbalistů domácím zápasem s protivníkem z města husitů.

V souboji s posledním celkem tabulky si Kapličtí připsali povinnou výhru. Spartakovci předvedli drtivou první čtvrtinu (výhra 22:2), pak se však poněkud zasekli a na hřišti se spíše trápili. Přesto si došli k jednoznačné výhře.

Spartak Kaplice – BK Tábor B 62:46 (40:15)

K soutěžnímu utkání nastoupily oba celky téměř po měsíční pauze (předchozí kolo bylo odehráno 10. prosince 2016). Tato herní odmlka se částečně projevila i v obraze hry. Trenér Blažek vyslal na úvodní rozskok tradiční zahajovací sestavu Adámek – Čegan – Míšek – Novotný – kapitán Hejný.

Skóre duelu bylo otevřeno hned první střelou, kterou proměnil táborský Makovec (0:2). Jenomže ze strany hráčů od rybníka Jordánu to bylo na dlouhou dobu vše. V průběhu první desetiminutovky se již hosté neprosadili a domácí si následně vybudovali rozhodující náskok. Spartakovci se rozehrávali pomaleji především v ofenzivě, kde chvíli hledali recept na zónovou obranu Táborských. V polovině první čtvrtiny ukazovala tabule stav jen 8:2. Lépe se Spartaku dařilo ve zbylé části této periody, a když se k tomu přidala precizní obrana, vyhouplo se skóre po trojce Novotného po první části na 22:2.

Druhé hrací období opět začali hosté úspěšnou střelou (22:4), která nezůstala jediná. Domácí však stále drželi tempo a postupně navyšovali své vedení (15. minuta – 34:6). Kaplický kouč pravidelně točil sestavu, ale ne vždy bylo na hřišti optimální složení (hráči se někdy až moc hledali). Přesto do poločasové přestávky narostl stav až na 40:15.

Po změně stran pohříchu předvedli svěřenci trenéra Blažka trochu mdlý projev. Za druhých 20 minut nastříleli už jen 20 bodů (méně, než za celou první čtvrtinu). I tak si nadále drželi bezpečné vedení. To se ve 23. minutě po koši Čegana vyšplhalo již na devětadvacetibodový rozdíl (46:17). Táborský lídr Vaněk trefou z perimetru odstartoval hostující nápor, jenž přinesl desetibodovou šňůru, snížení na 46:27 (27. minuta) – a time out kaplické lavičky (v utkání jediný). Do konce třetího hracího období skóre poskočilo na 51:33.

V závěrečné desetiminutovce se již jen dohrávalo. Domácí si stále drželi dvojciferný náskok (57:35 – 33., 61:41 – 38.) a hosty na dostřel nepustili. V této části už uvadala hra, která jen vzdáleně připomínala ostrý start do utkání z první části. Všichni aktéři už spíše čekali na konečný hvizd rozhodčího. Po jeho zaznění svítilo na tabuli skóre 62:46 a spartakovci se tak mohli se svými fanoušky radovat z vítězství.

Kaplický kouč Václav Blažek dal na hřišti prostor všem hráčům, někdy však kombinace vázla a sestava se na palubovce spíše hledala.

Fakta – základní pětka a body Kaplice: Adámek 18, Novotný 10, Čegan 9, L. Hejný 7, Míšek 3, střídali: Kratochvíl 7, Vaniš 6, Šulek 2, Ševčík, Lindner, trojky: 6 (Adámek 3, Novotný, Čegan a Kratochvíl po 1), trestné hody: 22/12 (54,5%), čtvrtiny: I. 22:2 (!), II. 18:13, III. 11:18, IV. 11:13.

Jan Beň