Již počtyřiadvacáté bude českokrumlovská městská sportovní hala hostit velkou badmintonovou událost.

Turnaj o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů kategorie mladšího žactva U13 se koná tradičně o posledním květnovém víkendu.

Desítka týmů

V Českém Krumlově bude letos startovat celkem deset výběrů třináctiletých badmintonistů, mimo jiné i domácí družstvo SK Badminton. To budou reprezentovat Marek Jakeš, Nicola Siviglia, Martin Sládek, Karel Jindra, Tereza Markovcová, Daniela Jakešová a Michaela Freiová.

Další čtyři domácí nadějní hráči – Lucie Kotyzová, Jan Oros, Lukáš Maroušek a Tereza Milová – se pak představí v barvách výběru Jihočeského kraje.

„Srdečně zveme všechny příznivce badmintonu na vždy velice pěkný turnaj, který probíhá v bouřlivé atmosféře, protože se jedná o turnaj družstev, a ten nabízí neopakovatelnou atmosféru," láká do haly předseda SKB Český Krumlov Radek Votava.

Turnaj startuje zítra, tj. v sobotu 26. května, úderem deváté hodiny slavnostním nástupem a prvním kolem, hrát se pak bude až do 18 hodin. V neděli se začíná opět v devět, ceny pro vítěze budou předány krátce po poledni.