Praha – V úvodní části zápasu potvrzovaly Jihočešky zlepšenou formu z posledního vítězného domácího utkání. Byly klidnější při zakončování svých akcí a s Pražankami odehrály velice vyrovnanou první čtvrtinu. V jejím průběhu strakonické hráčky několikrát vedly, ještě dvě minuty před koncem o pět bodů, závěr ale lépe zvládly domácí basketbalistky a první čtvrtinu vyhrály 17:16.
Také druhá čtvrtina byla velice vyrovnaná. Pražanky své vedení mírně navýšily a do poloviny druhé části hry si udržovaly šestibodový náskok. V páté minutě vedly 27:21. Jihočešky poté odstartovaly stíhací jízdu a za necelé tři minuty vedly díky sedmibodové šňůře 27:28. Vyrovnané skóre potom vydrželo až do konce druhé čtvrtiny. Strakonické basketbalistky se střídaly s vysokoškolačkami ve vedení, ale do nějakého trháku už žádný z obou týmů svého soupeře nepustil. Po druhém klaksonu měly na svém kontě o jeden bod více Strakonice a v poločase  vedly 35:34. V celku Strakonic hrály opět prim Jilečková s Libičovou, které nastřílely nejvíce bodů. Silnou zbraní domácích byly zase úspěšné tříbodové pokusy, zejména Harapesové a Johnové.
Po změně stran se začaly stále více prosazovat basketbalistky VŠE Praha. Jihočešky začaly ztrácet jistotu v zakončení a skóre nenápadně narůstalo ve prospěch domácích hráček. Strměji začalo narůstat až od šesté minuty třetí čtvrtiny. Do té doby ještě držely hostující hráčky krok. V čase 5:34, po úspěšném trestném hodu Libičové Jihočešky prohrávaly o tři body 42:45. Vzápětí se však trefila za tři body znovu odchovankyně strakonického basketbalu Darina Johnová, která byla ústřední postavou domácího týmu. Od té chvíle již převzaly otěže do svých rukou basketbalistky VŠE, které se postupně dostaly do desetibodového trháku.  Do konce třetí čtvrtiny se od té chvíle trefila ze hry již pouze Jilečková a po třetí čtvrtině se náskok domácích ustálil na třinácti bodech. Pražanky vyhrály třetí část utkání 27:13 a to se ukázalo být pro celkový výsledek rozhodující.
V poslední čtvrtině se strakonické basketbalistky opět zvedly a navázaly na výkon z prvního poločasu. Dohnat ztrátu, která vznikla zejména v posledních pěti minutách třetí části hry, už byl pro hostující hráčky přetěžký úkol. Jihočešky poslední čtvrtinu vyhrály o šest bodů 17:11, což stačilo pouze na kosmetickou úpravu celkové porážky v poměru 65:72. Pozoruhodnou byla úspěšnost trestných hodů Zory Jilečkové.

Eduard Gaisler, asistent trenéra: „Na zápas do Prahy jsme cestovali pouze s osmi hráčkami. Kromě nemocných a zraněných se omluvila Šárka Jozová, která se dle slov trenéra Johanese rozhodla za ženy již nenastupovat a bude hrát extraligu dorostu. Myslím si, že pro mladou hráčku je to škoda. Dveře má však u nás stále otevřené. Poločasové vedení o jeden bod dávalo naději do druhé půle. Třetí čtvrtina se nám však nepovedla a ztrátu jsme již nedohnali. Za rozhodující faktor považuji mimořádnou úspěšnost tříbodových pokusů soupeřek."

Marcela Krämer, trenérka VŠE Praha: „Zápas se nevyvíjel podle mých představ. Musela jsem na hráčky v poločase zvýšit hlas, nehrály jsme naši hru, naopak jsme se přizpůsobily pochodovému basketbalu soupeřek. Avšak po změně stran se děvčata vzpamatovala a hra už vypadala jinak. Důkazem toho byl třináctibodový rozdíl ve skóre. Strakonice však toto manko smazaly díky trestným hodům, které měly 26/20, my jen 10/9. Díky tomu se stále držely ve hře. Těší mě, že jsme zápas dotáhly do vítězného konce, přestože se rozhodčím podařilo dostat obě naše pivotmanky ze hry kvůli pěti faulům."
Ostatní zápasy: VŠ Praha-Pardubice 88:50 (23:10, 48:20, 66:40), KP Brno-Hradec Králové 82:83 (22:24, 41:44, 70:65), Trutnov-Loko K. Vary 72:61 (19:21, 37:29, 52:45), Slovanka MB-IMOS Brno 62:99 (11:19, 27:47, 43:73)