„Holky podaly bojovný a poctivý výkon, za který zaslouží pochvalu. Brno má však velice dobrý tým a větší kvalita jeho hráček byla znát. Náš výkon samozřejmě nebyl bezchybný. Na odstranění chyb musíme zapracovat, ale rozhodně jsme nezklamali," zhodnotil vystoupení basketbalistek Ivan Beneš.

Oba týmy předváděly od začátku dobrou obranou práci a Jihočešky držely krok do stavu 6:8. Potom ale Selby dvakrát ztratila při útočné snaze balon, soupeř chyby potrestal a odskočil na 6:12. První čtvrtinu Brňanky vyhrály 13:21.

Urputný boj pokračoval i ve druhé čtvrtině. Strakonice se soustředily na důsledné pokrývání brněnských podkošových hráček, a protože ani hráčky Imosu nenechávaly domácím pod svým košem příliš prostoru k zakončení, skončila druhá čtvrtina nerozhodně 13:13.

„První poločas nám vyšel. Dopustili jsme se sice několika chyb, ale jinak spokojenost. Na favorizované Brno jsme ztráceli osm bodů, což nebylo vůbec špatné," ohlíží se za utkáním trenér Beneš. Ve třetí čtvrtině však Moravanky přidaly, začaly se více prosazovat pod domácím košem a své vedení navýšily.

Po třech čtvrtinách už měly náskok čtyřiadvaceti bodů. „V těchto fázích zápasu nám chyběl hlavně obranný doskok a hráčky Brna se pak snáze prosazovaly. Musíme snížit také počet zbytečných ztrát, protože potom dostáváme laciné koše a to pak sebevědomí hráček sráží," upozorňuje na hlavní chyby Ivan Beneš.

V závěrečné části se pak podařilo domácím stav zkorigovat a výsledkem byla prohra o jednadvacet bodů 55:76. „Mohli jsme klidně dostat o deset bodů méně. Basketbal je ale hra o chybách. A kdo jich udělá méně, vyhrává," říká na závěr Ivan Beneš.