Badmintonový klub SKB Český Krumlov přivítal na svých kurtech více než pět desítek nejlepších hráčů této kategorie.

„V pětikurtové hale byl v mnoha zápasech k vidění velice pěkný a kvalitní badminton. Zejména sobotní atmosféra vytvořená účastníky a také mladými hráči z našeho klubu dodávala turnaji opravdu pěknou kulisu,“ kvitoval předseda pořádajícího oddílu Radek Votava.

Skvělou hrou se na domácíh kurtech prezentovali Patrik Fuciman a Eliška Mikešová.

„Patrik vybojoval dvě bronzové medaile, a to ve dvouhře a smíšené čtyřhře, čímž se zařadil mezi desítky medailistů z republikových šampionátů z našeho klubu,“ raduje se šéftrenér Votava a dodává: „Zatímco pro Patrika to byl poslední turnaj v této věkové kategorii a nějaké to želízko se u něj malinko očekávalo, tak Eliška byla na zkušené a šlo jí to moc dobře. Mikešová je ročník 2008 a v této kategorii bude hrát ještě dva roky. K vybojovaným medailím blahopřejeme a oběma děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu,“ vzkazuje Radek Votava.

Na mistrovství ČR se z našeho okresu ještě kvalifikoval Josef Fošum z Křemže, který se ve čtyřhře chlapců umístil na skvělém pátém místě.

SLOVA OD KORMIDLA

Předseda krumlovského klubu SKB Radek Votava k žákovskému šampionátu ještě řekl:

„Poděkování patří Českému badmintonovému svazu, který dal našemu pořadatelství požehnání, delegoval vrchní rozhodčí Evu Husarovou, která bděla nad regulérností turnaje a byla velice aktivní členem pořadatelského týmu. Český badmintonový svaz ze svého rozpočtu také podpořil stream z kurtů. Určitě je to krok dopředu v celkové prezentaci badmintonu a každý, komu na badmintonu záleží, by měl streamování podpořit svým sledováním.

Poděkování patří i městu Český Krumlov, které klub a sport v našem městě dlouhodobě podporuje a díky této spolupráci se můžeme badmintonu kvalitně věnovat. Na oplátku se i my snažíme a podobnými turnaji přivádíme do města stále nové a nové lidi z řad badmintonistů. Velice si vážíme i osobní návštěvy starosty města Český Krumlov pana Dalibora Cardy, který v neděli po obědě předal společně s Markétou Osičkovou z Českého badmintonového svazu nejúspěšnějším hráčům turnaje medaile, diplomy a drobné věcné ceny.

Poděkovat ale musíme všem klubovým sponzorům. Navíc je třeba zmínit, že žádná taková akce by neproběhla bez obětavých pořadatelů z řad členů našeho klubu, kterých se na turnaji podílelo přes dvacet. Pod taktovkou Mirka Janáčka a Tomáše Švejdy to bylo opět výborné. Všem patří moje opravdu velká poklona a zasloužený potlesk při závěrečném ceremoniálu.

Na závěr poděkuji všem účastníkům a ještě jednou blahopřeji nejlepším a všem medailistům. Kategorie mladších žáků je první schod na dlouhém schodišti. Přeji všem, aby vám to nahoru šlapalo co nejlépe a co nejvíce z vás se prosazovalo na medailové pozice i po další roky, ideálně s vrcholem v kategorii dospělých a v družstev reprezentujících Českou republiku na vrcholných mezinárodních turnajích,“ vzkazuje za pořadatelský tým SKB Radek Votava.

ZRCADLO VÝSLEDKŮ

Přehled medailistů a umístění Krumlovských na MČR 2018 kategorie mladšího žactva U13 v Českém Krumlově:

Dvouhra – chlapci: 1. Simon (Benátky), 2. Waliszewski (Klimkovice), 3. Fuciman (SKB ČK), … 17. Fošum (Křemže), dívky: 1. Osladilová (Klimkovice), 2. Krulová (FSpS Brno), … 17. Mikešová (SKB ČK).

Čtyřhra – chlapci: 1. Srnec / Simon (Hamr Praha / Benátky), 2. Matuš / Waliszewski (Ostrava / Klimkovice), 5. Lecian / Fuciman (Astra Praha / SKB ČK), Fošum / Bouberle (Křemže / Vodňany), dívky: 1. Skařupová / Osladilová (Přerov / Klimkovice), 2. Bártová / Valentová (Pardubice), … 9. Doubková / Mikešová (Sharks Brno / SKB ČK).

Smíšená čtyřhra: 1. Srnec / Osladilová, 2. Ptáček / Špačková (Klimkovice / Kopřivnice), 3. Fuciman / Soukupová (SKB ČK / Rychnov), … 9. Tvrdík / Mikešová (Hr. Králové / SKB ČK).

Radek Votava, Karel Vosika