O druhém listopadovém víkendu judistická veřejnost upírala pozornost do jediného severočeského města.
Jablonec nad Nisou pořádal jeden z vrcholů judistické sezóny, kterým bylo Mistrovství České republiky v judu pro dorostenecké kategorie.

Na domácí šampionát se kvalifikovalo 150 judistů a judistek ze 47 oddílů Čech a Moravy. Sítem celorepublikových kvalifikačních turnajů prošli také čtyři judisté SK Kaplice, a to jmenovitě Dominik Morong, Ondřej Svoboda, Karel Mašek a Michaela Vilímková. Pro zranění bohužel nestartoval Jan Houska.

Zlatý kadet

Kaplický Dominik Morong odjížděl do Jablonce s jednoznačným cílem bojovat o titul a letošní výsledky ho právem papírově řadily mezi favority. Nicméně v „pětapadesátce" to nebylo vůbec jednoduché, neboť na cenné kovy si brousilo zuby hned několik velmi dobrých závodníků. Po přesvědčivých výkonech, kdy na tatami Morong nenašel přemožitele, se ovšem mohl mladý kaplický judista oprávněně radovat ze zisku zlata.

„Titul mistra republiky je určitě ve správných rukou. Dominik se za poslední rok hodně zlepšil. Je poctivý v tréninku, tvrdě na sobě pracuje a to je znát. Na tatami působil velmi jistě a turnajovým pavoukem si šel odhodlaně za svým cílem," hodnotil kaplický trenér Libor Štěpánek.

Přes úvodní kola na dorosteneckém šampionátu neprošli Mašek (73 kg), Svoboda (55) a Vilímková (57). Poslední dva jmenovaní však startují ještě v kategorii staršího žactva, a tak budou mít možnost republikového reparátu již dnes na MČR této kategorie v Hranicích na Moravě.

Mladší žactvo potom bude cestovat koncem listopadu na svůj šampionát do Ostravy.

Libor Štěpánek, Karel Vosika