Českokrumlovský oddíl SK Vltava vyslal na šampionát silnou skupinu juniorů s nemalými ambicemi, které se vkládaly zejména do aktuálních juniorských reprezentantů a medailistů z letošního juniorského MS, které proběhlo v červenci v Rakousku – Vojtěcha Skořepy, Karolíny Paloudové a Vojtěcha Klímy.

Společný šampionát byl zahájen sobotními závody ve vodním slalomu. Od slalomového šampionátu krumlovští kanoisté umístění na předních příčkách úplně neočekávali, jelikož klub se v juniorských kategoriích momentálně zaměřuje především na sjezd. O to větším překvapením byla bronzová medaile, kterou vybojovala Karolína Paloudová s Vojtěchem Skořepou v nově obnovené kategorii C2 mix. Druhou medaili pak přidalo i družstvo krumlovských singlkanoistů ve složení Skořepa, Klíma a Mareš.

Do druhého dne vstupovali Krumlováci s mnohem většími nadějemi. Aktuální juniorský mistr světa v klasickém sjezdu na singlkanoi a vítěz všech letošních závodů Českého poháru juniorů ve sjezdu – Vojtěch Skořepa – potvrdil svoji suverenitu a poměrně přesvědčivě získal republikový titul mezi staršími dorostenci. Jeho oddílový i reprezentační kolega Vojtěch Klíma pak vybojoval stříbro ve stejné lodní kategorii mladších dorostenců. Oba tito elitní krumlovští juniorští kanoisté společně speciálně pro tento závod zaklekli také do deblkanoe a podařilo se jim vyválčit svou druhou individuální medaili – tentokrát bronzovou.

Dvě individuální medaile si ze sprinterského závodu zpod Křivoklátu odvezla také Karolína Paloudová. Nejprve z berounských peřejí vylovila bronzovou medaili ze závodu kajakářek a po půlhodině pak přidala stříbrnou medaili na singlkanoi.

Výtečné výsledky podávali ale i další krumlovští závodníci, kteří v četných případech skončili v první desítce pořadí.

Velkou sílu momentálně má krumlovský klub v širší základně, která se promítá do výtečných výsledků v závodech družstev – v kanoistice zvaných „hlídek“. Ze závodu družstev singlkanoistů získali krumlovští závodníci hned dvě medaile.

„Áčko“, kde se ke dvěma reprezentantům Vojtěchu Skořepovi a Vojtěchu Klímovi přidal žákovský závodník Jakub Mareš, dosáhlo až na titul mistrů republiky. Druhé družstvo, v němž netradičně nastoupila dvě děvčata, Karolína Paloudová a Kristina Novosadová vedená Patrikem Študlarem skončilo na třetím místě.

Po dlouhé době získal českokrumlovský oddíl do své sbírky také medaili v mužských kajakových hlídkách, a to zásluhou Václava Ondřicha, Samuela Vejnara a ve velké pohodě pod Křivoklátem závodící Kristiny Novosadové, kteří vybojovali bronzovou medaili mezi mladšími dorostenci.

Úplně poslední medailí, na které se podílel téměř celý tým, bylo zlato z hlídek deblkanoistů. Šestice Krumlováků dokázala, že jako tým jsou skutečně silní a úplně poslední jízdou v celém závodě dokázali Skořepa, Klíma, Mareš, Vejnar, Študlar a Ondřich zvítězit a nechat všechny soupeře daleko za sebou.


Tomáš Palouda