"V nabité konkurenci uspěly naše děti na výbornou a zásluhou třech dvojic jsme domů přivezli tři zlaté medaile," pochlubil se jménem svých svěřenců šéf krumlovské VZS ČČK Milan Bukáček. "Je třeba vyzdvihnout přístup, nasazení a výkon na hranici možností všech účastníků."

V Hostivaři, kde se potkalo sto šedesát závodníků z celé České Republiky, od Brna po Karlovy Vary, byly vypsány závody jednotlivců a dvojic v pěti kategoriích rozdělených podle věku.
"Za náš pobočný spolek VZS Český Krumlov se zúčastnilo ve dvojicích dvanáct mládežníků ve třech věkových kategoriích," vyjmenoval instruktor Radek Toman.

"Závod se skládal z disciplín, jako je záchrana s pásem a ploutvemi, tažení tonoucího, záchrana v oděvu, dopomoc unavenému plavci, záchrana pomocí lana nebo kardiopulmonální resuscitace. V nabité konkurenci uspěly naše děti na výbornou a zásluhou tří dvojic jsme domů přivezli tři zlaté medaile."

U soutěžících se ukázala i kvalitní plavecká příprava předsedy Milana Bukáčka a ostatních trenérů. "Zúročila se i práce instruktorů soustředění mládeže, kteří děti průběžně připravují (nejen) v teoretické rovině," dodal Radek Toman.

Výsledky:
Amálie Tomanová a Vendula Šustáčková - 1.místo v kategorii 2008 a mladší
Václav Patč a Štěpán Beneš - 1.místo v kategorii 2008 a mladší
Alena Patčová a Tereza Kozáková - 1.místo v kategorii 2006-2007
Antonín Patč a Kristýna Kozáková (kat. 2006-2007) - jako smíšená dvojice zařazená v kategorii mužů podali velmi dobrý výkon a umístili se v horní polovině výsledkové listiny.
Radek Toman a Hojer Jan (kategorie 2004-2005) - po průběžném 2. místě po šesti disciplínách se jim v závěru nepovedl hod lanem v časovém limitu a spadli těsně pod stupně vítězů.
Michal Svoboda a Ondřej Rypota (kategorie 2004-2005) - přes zranění Michala Svobody se dvojice i po neúspěšné disciplíně Hod lanem udržela v horní polovině výsledkové listiny.
Instruktoři : Radek Toman, Antonín Patč