Mladíkům pořádajícího klubu tentokrát los za soupeře určil další dva jihočeské týmy v nejvyšší dorostenecké soutěži – FBC Sokol Písek a FBC Štíři Č. Budějovice. A Krumlovští navázali na excelentní premiéru, připsali si další dvě výhry a bez ztráty se usadili v čele tabulky.

FBC Č. Krumlov – Písek 9:3 (3:0, 3:3, 3:0), za domácí: Hajsák 4, Matějček 2, Sedlák 2, Hanák.

Tradiční rivalové v boji o první místo v lize starších žáků před dvěma lety proti sobě tentokrát nastoupili v dorostenecké lize. Již první zápasy píseckého týmu (10:3 se Štíry a 7:10 se silnou Litomyšlí) naznačily, že půjde o zdatného soupeř, i když je v soutěži nováčkem.

Od úvodního hvizdu však domácí rozehráli svoji hru, nenechávali soupeře nadechnout a napadali už v jeho pásmu. Výsledek se dostavil už v 7. minutě, kdy Matějček našel Hanáka, jenž švihem nad nohu gólmana otevřel skóre – 1:0. Za další minutu Massaro postrčil Matějčkovi, a ten z úhlu zvýšil na 2:0. Hosté se zdáli zaskočení, ale pak postupně srovnávali hru. Důležitý moment přišel ve 13. minutě, kdy domácí hráli v oslabení, Maurenc vyhodil míček na polovinu hřiště, tam se Hajsák srazil s píseckým obráncem, druhé křídlo Sedlák se však dostal do nájezdu a nezaváhal – 3:0.

Do druhé části ovšem nastoupili hosté po domluvě trenéra jako vyměnění a za necelé dvě minuty korigovali na 3:1. Pak se však předvedla sehraná dvojice Hajsák a Sedlák, jejíž zásluhou domácí opět začali zvyšovat skóre. V polovině třetiny sice dali hosté dvě slepené branky, ale na konci této části už svítil na ukazateli stav 6:3.

I ve třetí třetině domácí splnili tříbrankovou normu a nakonec si tak připsali bezmála dvoucifernou výhru v poměru 9:3. Za zmínku stojí osmý úspěch vítězů, kdy po spolupráci na jeden dotek mezi Sedlákem a Hanákem dával Hajsák svůj čtvrtý úspěch ve vydařeném utkání.

„Kluci jeli opět jako dobře namazaná mašina. Vůbec se nezalekli píseckých hromotluků a dalo by se říci, že s přehledem a s chutí nepříjemného soupeře přejeli," pochvaloval si trenér krumlovského dorostu Daniel Sedlák.

FBC Č. Krumlov – Štíři Č. Budějovice 8:6 (3:2, 3:1, 2:3), za domácí: Hajsák 3, Hanák 2, Maurenc, Sedlák, Malát.

Druhý soupeř bral toto tradiční derby opravdu velmi prestižně a osobně. Štíři do té doby prohráli všechny tři zápasy, kdy působili téměř až odevzdaně, ale proti Krumlovu nastoupil úplně jiný, velmi namotivovaný a vyhecovaný tým. Budějovičtí pak tvrdou hrou mnohdy až na hranici únosnosti a velmi krátkým střídáním i častým přerušováním působili domácím velké potíže. Hosté navíc už v 5. minutě vedli o dva góly. Pak ovšem zavelel k obratu domácí první útok, vzápětí se přidal druhý – a bylo srovnáno 2:2. Do konce třetiny navíc Hajsák po přihrávce Sedláka dokonal obrat – 3:2.

Ve druhé třetině se už Krumlovští rozjeli do obvyklého tempa a pěknými akcemi zvyšovali svůj náskok až na 6:2. Štíři se ale nepoložili, z jednoho velkého závaru korigovali na 6:3 a nadále byli nebezpeční.

Hned v úvodu poslední části Budějovičtí dali branku na 6:4. Domácí ale nezmatkovali a hned po rozehrání z následném útoku zásluhou trefy Maláta opět odskočili – 7:4. Za další minutu to však bylo znovu o dva – 7:5. V 10. minutě se první domácí útok dostal do přečíslení, Hanák uvolnil Hajsáka, který z voleje zkompletoval hattrick a dal na 8:5. Štíři si v závěru vzali time, následně si vynutili velký tlak, ale stačili při přesilovce už jen snížit na konečných 8:6.

„Na tuto výhru jsme se hodně nadřeli. Dost nás sráželo časté vylučování hlavně ve druhé polovině zápasu, které nám pak vzalo hodně sil do dramatické koncovky," viděl čtvrtou výhru v sezoně kouč Daniel Sedlák.

Sestava FBC Č. Krumlov: Vajsochr, Němec – Hajsák, Hanák, Sedlák, Maurenc, M. Homolka, Matějček, A. Bašta, Massaro, J. Homolka, Malát, V. Bašta, Hoško.