Pacov – Město motorismu Pacov přivítá již za týden v neděli 5. května druhý závod mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu.

Program bude nabitý. Po dopoledních trénincích už v půl dvanácté odstartuje první rozjížďka závodu žen. Po slavnostním zahájení budou ve 13 hodin následovat další jízdy. Kromě žen nebudou chybět kategorie veteránů a samozřejmě nejprestižnější třídy MX2 a MX1.

Na prvním závodě v Lokti nad Ohří chyběl z důvodu nutné rekonvalescence loňský mistr republiky kubatury MX1 Jihočech Martin Michek. „V Pacově už pojede a určitě bude chtít dohnat bodovou ztrátu. Radost nám udělal manažer teamu JD Gunnex KTM Racing Jiří Jankovský. Potvrdil, že se na startu objeví se svým týmem, který jako jediný tuzemský startuje v kompletním seriálu mistrovství světa. V domácím šampionátu se představí pouze právě v Pacově,“ informuje tiskový mluvčí závodu Evžen Zadražil.

Po celý den bude v areálu pacovského Propadu probíhat bohatý doprovodný program. Svůj stánek zde představí nový český výrobce motocyklů. Svými úspěchy se pochlubí i český tým v dálkových offroadových soutěžích MRG Ervína Krajčoviče. Jeho jezdci Milan Engel, který byl letos 15. na Dakaru v kategorii motocyklů, Tomáš Kubiena, jenž se prestižní soutěže účastnil v kategorii quad, a Ollie Roučková s navigátorem Danielem Zelenkou v kategorii SxS. Všichni předvedou exhibiční jízdy a určitě se i rádi podepíší.

Team MRG v Pacově přijme do svých řad dlouholetého motokrosaře Petra Bartoše a pro boje na příštím Dakaru mu bude slavnostně předán závodní motocykl. „Peťa Bartoš dělal své první motokrosové krůčky pod dohledem otce právě na pacovské trati. Proto mu přejeme, aby se mu v této disciplíně dařilo minimálně stejně tak dobře jako v motokrosu,“ vzkazuje Zadražil. .

Kdo fandí freestyle motokrosu, může se v Pacově setkat s mistrem světa a vítězem X-Games Liborem Podmolem. Ten zde ukáže svůj speciální motocykl, představí svou knihu a podělí se o úžasné zážitky z cestování a závodění po celém světě.

Pro děti samozřejmě nebudou stejně jako v minulých letech chybět skákací hrad, elektrokoloběžky a segwaye. „Nebyl by to Pacov, aby na jezdce nečekala nějaká novinka také přímo na trati. V zadní části dráhy byla v jednom ze sjezdů vybudována nová lavice s táhlým pozvolným dopadem,“ informuje Evžen Zadražil.

Bližší podrobnosti k atraktivnímu závodu přineseme v příštím týdnu.

Stav mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu po prvním závodě v Lokti nad Ohří:

MX1: 1. Neugebauer 45, 2. Szvoboda (Maď.) 45, 3. Neurauter (Rak.) 40.

MX2: 1. Hofer (Rak.) 50, 2. Lion (Něm.), 44, 3. Jošt (SR) 40.

Veteráni: 1. Žerava 50, 2. Pučálka 44, 3. Fuchs (Rak.) 38.

Ženy: 1. Vítková 50, 2. Laňková 44, 3. Hromková 40.