Další pokračování 1. celostátní ligy futsalu – sálové kopané zavedlo hráče okresního a jediného jihočeského zástupce do sportovní haly v brněnské městské části Bohunice.

Žlutočerné Bombarďáky z Větřní, kteří dorazili pouze s šestičlennou družinkou, zde čekali soupeři z popředí tabulky, a to průběžně čtvrtý tým SMR Plus Zlín a lídr pořadí – domácí celek Gioia Brno. V obou partiích Jihočeši vždy dokázali odpovědět na vedoucí trefu soupeřů, se Zlínem pak dokonce udrželi smírný poločas, ale nakonec oba zápasy vysoko prohráli. Navíc si výrazně pohoršili skóre, což je srazilo v průběžném pořadí až na poslední osmé místo.

1. zápas: SMR Plus Zlín – Bombarďáci Větřní 8:1 (1:1)

Na první branku se čekalo pouze necelé dvě minuty a Zlínští šli do vedení. Žlutočerná družinka však statečně bojovala a o sedm minut později se hostům podařilo vyrovnat zásluhou trefy Petra Bordače. Za smírného stavu se pak měnily strany. Do druhé půle znovu lépe vstoupili Moravané, kteří po čtyřech minutách opět vedli. Dvěma slepenými góly během minuty pak favorit odskočil na 4:1. V závěru už Bombarďákům evidentně docházely síly a od rozjetého soupeře, který disponoval plnou sestavou dvanácti hráčů, inkasovali ještě čtyřikrát.

Branky: 2. Kovář, 24. Slobodian, 30. a 39. Julina, 31. Haloda, 37. Kostka, 38. Ulman, 40. Helešic – 9. Bordač.

2. zápas: Gioia B2Balance Brno – Bombarďáci Větřní 10:3 (6:1)

I ve druhém utkání vydrželo čisté konto brankáře Beránka jen necelé dvě minuty, když se domácí trefou jednoho z nejlepších střelců soutěže Čeňka Cenka ujali vedení. V 6. minutě svým šestým zásahem v sezoně kontroval nejlepší střelec žlutočerných Jakub Grznárik, ale pak už se naplno rozjela útočná smršť ligového lídra. Ten do půle vytáhl průběžný stav na 6:1 a po obrátce zaokrouhlil výsledek až ke kulaté desítce. Až za dvouciferného vedení Brňané přece jen polevili v ostražitosti a dovolili hostům v úplném závěru kosmetickou úpravu výsledku, když se mezi střelce zapsali brankář Štefan Beránek z trestného kopu a kapitán Radek Soukup.

Branky: 2., 20., 34. a 39. Cenek, 19. a 21. Klimeš, 9. Cieslar, 15. Prokeš, 16. Svoboda, 24. Doubravský – 6. Grznárik, 40. Š. Beránek, 40. Soukup.

Sestava Bombarďáků Větřní: Š. Beránek – Weinhard, Grznárik, Bordač, Cais, Soukup.

Další výsledky 11. a 12. kola: Zlín – Chemcomex Praha 2:4, Gioia Brno – Chemcomex Praha 2:1, Polička – Jilemnice 2:3, Vysoké Mýto – Jilemnice 4:1, Polička – Nový Bor 3:3, Vysoké Mýto – Nový Bor 3:3.

V příštím dějství zamíří Bombarďáci v sobotu 24. ledna do Krkonoš. V jilemnické sportovní hale se žlutočerní utkají s domácím SK Sico a novoborskou Adrií.