Sluníčko, lehounký vánek a sympatické tváře medailistů z olympijských her.
Tak báječná byla atmosféra v rámci jubilejního dvacátého ročníku Chalupa Cupu.
Doslova pohádkové kulisy zlákaly v průběhu soboty také početný zástup fanoušků.
Není divu, že i hlavní protagonista si pochvaloval.
„Počasí nám přeje už druhý rok po sobě," zářil v slunečních paprscích spokojený Václav Chalupa.  „Je to tady prostě úžasné. Nejen pro veslař  je to krásný den."
Stříbrný medailista z OH v Barceloně 1992 tak nepřímo pochválil i organizátory, kteří mu pomáhali se zajištěním.
Pořadatelé tradičně dbají i na  sebemenší podrobnosti.
Letos dokonce objednali i počasí: „Teploučko a sluníčko je základem celého úspěchu závodu," usmíval se Chalup a a dodal: „Hlavně je tu o čem povídat," připomněl, že veslování má za sebou skutečně výstavní sezonu. „Byla velice úspěšná," rekapituluje zkušený veslařský harcovník, který za roky strávené u vody může porovnávat. „Pro české veslování to možná byla úplně nejúspěšnější sezona v jeho historii."
Zlato  a stříbro z OH 2012 nelze přehlédnout.
Mirka Knapková a Ondřej Synek u Vajgaru nechyběli. „Tady v Jindřichově Hradci večer bude určitě o čem povídat," usmíval se Chalupa v průběhu odpoledne. „Mirka i Ondra, kteří dorazili do Jindřichova Hradce, jsou tady už teď pod palbou otázek."
Chalupa Cup není jen bojem svalů. Nejdůležitější nejsou  bitvy o metry, vteřiny a záběry. „Je to spíš společenská událost," přikyvuje Václav Chalupa, který se sám představil v několika kategoriích. Třeba jako kormidelník dračí lodi.  „Hlavní je, že se veslaři sejdou, zazávodí si, zároveň se i večer pobaví. Když přeje počasí a svítí sluníčko, je to opravdu závod především na pohodu."