Ve městě Medvode se hrálo badmintonové Mezinárodní mistrovství dospělých Slovinska, kterého se zúčastnila i Lucie Černá z SKB Český Krumlov.

Krumlovská hráčka jela na mezinárodní turnaj po delší době otestovat stávající formu. I když od jejího zranění uběhlo již více času, tak bylo vidět, že ještě nedohonila výpadek v kondiční přípravě.

Ve dvouhře se Černá v prvním kole utkala se čtvrtou nasazenou hráčkou, kterou byla Kate Foo Kuneová z ostrova Mauricius. Soupeřce po čtyřiceti minutách podlehla ve třech sadách (21:17, 12:21, 15:21). První set měla Černá ještě poměrně pod kontrolou, a i když na jeho konci pomalu ztrácela dech, výhru si nenechala ujít. Ve druhém setu ale od stavu 6:6 přestala stačit trpělivým výměnám soupeřky a set tak v jeho druhé polovině vypustila. O postupu do druhého kola musel rozhodnout set třetí. Od začátku byla znát převaha soupeřky a v polovině prohrávala Černá již 5:11. Po přestávce se ale nadechla k závěrečnému náporu a srovnala stav na 12:12. Už se zdálo, že by to mohla nakonec zvládnout a udělat si radost výhrou s nasazenou soupeřkou. Od vyrovnání průběžného stavu však na víc už nestačila a zápas nakonec ztratila.

Jak sama Lucie Černá po zápase poznamenala: „Badminton jsem hrát nezapomněla, ale bez kondice to dál nepůjde."

Krumlovačka na slovinském turnaji nastoupila ještě ve čtyřhře žen, kterou hrála s Kateřinou Tomalovou z Klimkovic. V prvním kole však Češky nestačily na sehraný a o mnoho razantnější pár Linda Eflerová a Lara Kaeppleinová z Německa. Čtvrtému nasazenému deblovému páru podlehly za 23 minut ve dvou setech (13:21, 16:21).

Umístění Lucie Černé na Mezinárodním mistrovství Slovinska – dvouhra: 17. místo, čtyřhra: 9. místo.

Jiří Frendl