Letošní putování nohejbalistů Dynama Č. Budějovice nejvyšší českou soutěží nabízí velmi zajímavé zážitky. Jediný jihočeský zástupce v soutěži už dávno není jen otloukánkem mezi velkokluby. Naopak. Je postrachem i pro největší favority soutěže.
Dva domácí zápasy jasně potvrdily, že Jihočeši jsou ostřílenější, než byli loni, kdy působili v extralize jako nováček. V sedmém kole extraligy domácí naprosto jasně přehráli Český Brod (6:2).
O den později, přestože neuspěli, trápili silný Vsetín (4:6). „Také do druhého utkání jsme ale vstoupili dobře," připomíná předseda klubu Bronislav Pilbauer. Duel se Vsetínem se hrál jen 24 hodin po střetnutí s Č. Brodem.
„Po dobrém vstupu jsme už tahali za kratší konec." Vsetín se dostal na koně, vedl 4:2. „Dokázali jsme srovnat na čtyři čtyři, v rozhodující fázi celého utkání ale nestačila dvojice Chalupa – Musil na výborně hrajícího slovenského reprezentanta Jána Brutovského." Tomu zdatně sekundoval Plachý.
„Ani druhá dvojice nedokázala v divácky atraktivním utkání získat bod, který by byl vzhledem k průběhu zasloužený." Přitom bojovným Jihočechům chyběl jeden míč…
Dynamo drží po dvou vložených kolech postupovou příčku do play off. „To je jistě ve srovnání s loňskou nováčkovskou sezonou úspěch," shodují se hráči i trenér.
Další domácí utkání odehraje Dynamo už tuto sobotu od 14.00. „Přivítáme Čelákovice, zveme k nám do areálu všechny příznivce jihočeského sportu," vzkazují nohejbalisté Dynama.

Program 9. kola, sobota 16.5.
TJ Dynamo Propagační podnik České Budějovice – Čelákovice A
(u Mlýnské stoky 14.00)