V sobotu 25. června proběhl v Českém Krumlově již čtvrtý ročník mezinárodního turnaje starších žáků ve florbale JIP CUP 2011. Šest špičkových týmů z České republiky a Rakouska se utkalo každý s každým a srovnalo své síly. Vítězství v tradičním krumlovském klání florbalových nadějí obhájili florbalisté SK JeMoBu Moravské Budějovice.

Loňští obhájci a vítězové ligy starších žáků Vysočina, družstvo SK JeMoBu Moravské Budějovice, hráli od samého začátku bez velkých emocí přesný a technický florbal. S ubíhajícím časem přidávali horácké naděje na rychlosti a důrazu. Druhý poločas se většinou změnil v drtivý nástup a líbivou exhibici, kterou zaujaly všechny diváky ve sportovní hale na Chvalšinské ulici.

Po právu a s plným počtem bodů se tak hráči z Moravských Budějovic dočkali v závěru turnaje nejvyššího ocenění a jejich kapitán po druhé za sebou zvedl nad hlavu pohár vítězů.

Domácí naděje

Jediný tým, který trápil vítěze turnaje až do poslední minuty, byli domácí florbalisté DDM FBC Český Krumlov. Naděje jako Sedlák, Hartman, Hanák a další předvedli v zápase s vítězem turnaje luxusní podívanou a dramatický závěr. Bohužel domácí hned v úvodu turnaje podcenili zápas s mladým výběrem Prahy a v celkovém hodnocení skončili až na čtvrtém místě.

Rovnost bodů druhé Plzně, třetí Prahy a čtvrtého Krumlova udělalo turnaj napínavým až do úplného závěru. Dle pravidel turnaje o pořadí týmů se shodným bodovým ohodnocením rozhodl rozdíl vstřelených a obdržených gólů.

Páté místo obsadili hráči Spartaku Pelhřimov a šesté místo zbylo na UHC Linz. Mladé družstvo z Rakouska předvedlo skvělý technický florbal. Nemělo ale zdaleka tolik kvalitních hráčů, jako mužstva ze stupňů vítězů, a to se projevilo v turnaji, kde fyzicky náročné zápasy stály mnoho sil, které hráčům k večeru již chyběly.

Individuální výkony

Turnaj prověřil technický um, souhru, fyzičku a hlavně touhu po vítězství. Družstvo SK JeMoBu Moravské Budějovice po právu zvítězilo a obhájilo trofej. Navíc Aleš Bém z Moravských Budějovic převzal cenu za nejlepšího brankáře turnaje.

Další individuální ceny získali Honza Grmolec z bronzových DDM Bílá Hora Praha 6 za nejvíce vstřelených gólů a domácí Dan Sedlák jako nejužitečnější hráč turnaje s největším počtem asistencí.

Příště i za hranice

Pořadatelé JIP CUPu již dnes připravují příští pátý ročník, který se bude hrát nejenom v Českém Krumlově, ale i v rakouském Linci. Mají totiž ambice rozšířit tento turnaj pro více týmů.