Kdo však čekal podobný průběh zápasu i na jihu Čech, musel být jeho průběhem zklamán.

Jihočešky začaly špatně a ve čtvrté minutě již prohrávaly 0:2. Po úvodních dvaceti minutách už na ukazateli skóre svítilo hrozivých 0:6 a další debakl visel ve vzduchu. K dovršení všeho špatného se navíc v první části hry zranila Veronika Rybičková a zápas nedohrála. „Bolí mě rameno, asi to bude naražené. Po zápase půjdu k doktorovi, tak snad to nebude nic vážného," konstatovala o přestávce smutně samotná hráčka.

V prostřední třetině zužitkovaly hráčky Elite Praha svou převahu dalšími třemi brankami a po dvou třetinách prohrával FBC United 0:9. Devátou branku českobudějovické florbalistky inkasovaly necelou půlminutou před koncem třetiny a od desítky je zachránila siréna oznamující konec, neboť další gólovou akci dotáhly hostující hráčky do úspěšného konce krátce po ní.

Do poslední třetiny již nenastoupila obránkyně Zdeňka Janoušková, která musela předčasně skončit kvůli vysoké teplotě. Hned v jejím úvodu se ale přece jen podařilo skórovat Barboře Skálové, která to zřejmě na Elite umí, protože se dvakrát trefila proti tomuto soupeři i v pražském duelu. Byl to však jediný světlý okamžik ze strany FBC United. Jeho hráčky tentokrát zklamaly na všech postech a před dalším zápasem v Brně mají o čem přemýšlet.

„Byl to náš nejhorší výkon v dosavadním průběhu  extraligy," přiznal po zápase trenér Ivan Janoušek.