DDM FBC ČK – FBCKaplice 5:4 (2:2, 0:2, 3:0)

První utkání začal krumlovský favorit velmi ospale. Kapličtí si byli vědomi síly soupeře, vyrukovali s dobrou defenzivní hrou, která domácím dělala po celý zápas problémy. Krumlovští sice rychle vedli, ale záhy soupeř ze dvou vydařených rychlých kontrů otočil. Na konci třetiny bylo srovnáno, ale ve druhé části se situace opakovala a Kapličtí měli po tomto hracím období k dobru dvoubrankový náskok. Do poslední třetiny domácí stáhli hru na dva útoky a pouze tři obránce. Také bouřlivější domluva trenéra zabrala, domácí zamkli Spartak na jeho polovině, trpělivou hrou si začali připravovat šance, které dokázali proměňovat. V posledních minutách pak zápas dokonale otočili až na 5:4.

„Nejvíc mne potěšilo, že naše mužstvo dovede zabrat v takových těžkých chvílích, semkne se a dovede nepříznivý vývoj otočit,” chválil kouč Daniel Sedlák.

FBC Štíři ČB – DDM FBC ČK 7:8 (2:1, 3:3, 2:4)

Do druhého zápasu nastupovali Krumlovští s odhodláním ubránit proti domácím sérii bez prohry a první místo v tabulce právě před třetími Štíry. Ve vypjatém zápase plném zvratů, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, se to nakonec podařilo. Zejména poslední třetina byla v podání Krumlovských famózní. Po krásných akcích hosté několikrát srovnali. V závěru pak Štíři faulem nabídli přesilovku, kterou náš tým okamžitě využil. V posledních vteřinách se ještě blýskl skvělou reakcí brankář Vajsochr.

„Po těchto zápasech musím vyzdvihnout práci celého týmu, který ukázal neuvěřitelnou sílu a po výhrách sklidil od téměř zaplněné haly potlesk a od našich fanoušků děkovačku. Pro mne to byl jeden z nejhezčích zápasů a okamžiků na lavičce. Dal by se přirovnat k utkání ze švédského turnaje ve Falunu z května tohoto roku, kdy jsme sehráli nervy drásající zápas se stockholmskou Arlandou o postup ze skupiny,” řekl kouč Sedlák.

Sestava DDM FBC Č. Krumlov: V. Vajsochr – D. Sedlák, J. Hošek, A. Bašta, M. Matějček, J. Maurenc, J. Maleček, R. Hajsák, R. Hanák, N. Massaro, T. Malát, A. Sedlák, R. Weis, J. Maroušek.

Daniel Sedlák, Karel Vosika