Už na sklonku loňského roku se do regionálního výběru kategorie dorostu dostal vynikající gólman Tomáš Kostka, kterého nyní napodobili žáci krumlovského FBC.

Na dubnové výběrové tréninky v Sezimově Ústí a Třeboni bylo vybráno dvanáct talentů FBC ČK. Do konečné nominace jihočeských družstev, která se nyní zúčastnila republikového finále krajských výběrů v Pardubicích, se dostala sedmička žáků z Krumlova. V mladších žácích to byli Daniel Kouba a Jakub Maurenc, ve starších žácích pak pětice Josef Maleček, Daniel Sedlák, Radek Hajsák, Josef Hošek a Radek Hanák.

„Naši mladší žáci nezklamali a s krajským výběrem vybojovali v Pardubicích krásné zlato. Starším už štěstí tolik nepřálo a obsadili celkovou čtvrtou příčku. Pořadí ovšem není rozhodující. Důležité je, že všichni získali cenné zkušenosti, mohli si porovnat výkonnost a navázat kontakty s dalšími hráči, se kterými celou sezonou v krajských ligách soupeří a nakonec v nich mohou najít i kamarády," řekl nám trenér českokrumlovských žáků Daniel Sedlák.

Fanoušci florbalu mohou kvalitu nadějí FBC posoudit na vlastní oči už zítra (v sobotu 2. června), kdy se v krumlovské hale bude hrát tradiční JIP Cup.