Na dalekou cestu a další zahraniční klání vyrazili společně s trenérem Radkem Votavou také dva hráči klubu SKB Český Krumlov – Pavel Florián a Lucie Černá, kteří se shodně zúčastnili dvouher.

Pavel Florián měl právo účasti v hlavní soutěži a hned na úvod se potkal s domácím hráčem Thomasem Rouxelem. Jihočeský badmintonista, dlouhodobě se připravující v Dánsku, sice sehrál lepší partii než na turnaji v Rumunsku, přesto na svého soupeře nestačil a podlehl mu po dvou setech 18:21 a 11:21.

„I přes Pavlovo velké zklamání jsem s vývojem zejména prvního setu spokojen. Ten měl několik zvratů a Pavel si v něm dokázal vytvářet dobré situace. Bohužel samotný závěr ho zastihl spíše v útlumu. Dost možná také fakt, že se do velkých soutěží teprve vrací, byl příčinou toho, že byl nervóznější, než by bylo zdrávo. Druhý set byl celkově slabší, nejvíce pak jeho druhá polovina. I tak si myslím, že v daný moment Pavel odvedl dobrý výkon a udržel se ve zdraví. Teď jej čeká zhruba týdenní příprava a odjezd na mistrovství Evropy jednotlivců do Švédska,“ zhodnotil počínání Pavla Floriána ve Francii jeho českokrumlovský trenér Radek Votava.

Lucie Černá měla o něco těžší postavení než její oddílový partner a do hlavní fáze soutěže se musela nejprve kvalifikovat. S papírově slabšími rivalkami si ale dokázala poradit a jak Belgičanku Vandenhouckeovou, tak i Angličanku Lewczynskou udolala shodně 2:0 na sety.

V prvním kole hlavní soutěže ji pak čekala třetí nejlepší badmintonistka z Malajsie – Sannatasah Saniru. Proti 99. hráčce světového žebříčku Černá odehrála zcela vyrovnaný 28 minut trvající zápas, který se nesl ve znamení tuhého boje o každý bod. Z postupu dál se však nakonec po sadách 20:22 a 16:21 z pohledu Černé radovala Asiatka.

„Zápas jsem si užil a jsem s jeho průběhem určitě spokojený. Sám jsem tipoval výsledek 30:29 ve třetím setu ve prospěch mé svěřenkyně, kdy soupeřka zahraje servis, zafouká vítr a dá aut. Myslím, že nakonec od pravdy zase nebylo tak daleko. V úvodu zápasu se Lucka velice dobře prosazovala útokem, zejména do soupeřčiny bekhendové strany. Když postupně přidala i odchycení kvalitních returnů hráčky z Malajsie, byl zápas zcela otevřený. V první setu měla podle mě Lucka i více ze hry a je jen škoda, že jeden ze dvou setbolů se nepovedlo proměnit. Co ale považuji za velice cenné, to je fakt, že i po prohraném prvním setu a i s vnitřním zklamáním Lucka odehrála druhou sadu ve stejném a možná ještě větším tempu, než tu první. Zkušenější soupeřce nedarovala žádnou výměnu zadarmo, opět byla výborná v útoku a možná jenom v koncovce jí chybělo více trpělivosti. Do turnajového kolotoče vstoupila po čtrnáctidenní přípravě a na mě osobně její výkon zapůsobil velice pozitivně,“ nešetřil chválou na účet své svěřenkyně kouč badmintonistů z SKB ČK Radek Votava.

Výsledky Českokrumlovských na MM Francie – kvalifikace: Lucie Černá – Flore Vandenhoucke (Belgie) 2:0 (21:12, 21:13), Lucie Černá – Helena Lewczynska (Anglie) 2:0 (21:16, 21:12), hlavní soutěž: Pavel Florián – Thomas Rouxel (Francie) 0:2 (18:21, 11:21), Lucie Černá – Sannatasah Saniru (Malajsie) 0:2 (20:22, 16:21).