První do turnaje vstoupil Florián s Ondřejem Kopřivou z Dobrušky v kvalifikaci čtyřhry. Po prvním prohraném setu (18:21) se zlepšili ve všech směrech a v dalších dvou setech domácí reprezentační dvojici Bonny a Schaller přehráli dvakrát 21:11. Ve finále kvalifikace již nestačili na anglický pár Ellis a Wolfenden (12:21, 16:21) a do hlavní soutěže nepostoupili.

Čtyřhra byla úvodním zápasem i pro Černou, která hrála s přerovskou Zuzanou Pavelkovou. V kvalifikaci si v prvním kole poměrně hladce poradily s domácí dvojicí Burkartová a Tripletová (21:10, 21:18). Ve finále kvalifikace je čekala dvojice složená z české nejlepší hráčky Gavnholtové a domácí Mattleové. I v tomto zápase vyšly ze souboje vítězně, když soupeřky porazily dvakrát 21:19.

Poté Florián nastoupil do prvního kola dvouhry. V prvním kole čtyřiašedesátičlenné hlavní soutěže ho čekal jeden z nejlepších čínských hráčů Houwei Tian, který je aktuálně na 27. místě na světě! S lepším soupeřem v kariéře dost možná ani nehrál, přesto odehrál skvělý zápas. Hrálo se ve vysokém tempu a každý vybojovaný bod byl velkou odměnou za výkon, který Pavel na kurtu předváděl. Po 31 minutách odešel z kurtu po setech 14:21 a 16:21 sice poražený, ale rozhodně mohl být se svým výkonem spokojený.

Trenér Radek Votava: „Zápas jsem sledoval na internetu a kdybych měl nějak svůj stav charakterizovat, tak jsem seděl s otevřenou pusou a ani nedutal. Maximálně jsem si zápas užíval a hodně si uvědomoval, proč může Pavel takovýto zápas hrát. Poctivá příprava, odříkání, více tréninků, než jsou ochotni zvládnout spoluhráči z klubu, nehledání jiné cesty, než je poctivost a nasazení. K tomu všemu správné přemýšlení o hře. Před zápasem bylo jasné, že jde na soupeře, kterého porazit znamená neuvěřitelnou hru a k tomu nějaký zázrak. O to více je cenný Pavlův přístup, který je maximálně příkladným všem v jeho okolí. Ve mně je hrdost za hráče Pavla Floriána! Jsem moc rád, že hru zvládl i po taktické stránce."

Druhý den už hrála pouze Černá. V poledním čase ji nejprve čekal zápas ve dvouhře, ve kterém ji ve dvaatřicetičlenné startovním poli čekala třetí hráčka světového žebříčku (v minulosti dokonce hráčka číslo 1 a také mistryně světa) a první nasazená do turnaje – Yihan Wang z Číny. To je nejvyšší výkonnostní kalibr v ženské dvouhře s neuvěřitelnou zápasovou bilanci – 323 odehraných dvouher a z toho 266 vítězných! Pro Lucii Černou to tedy byla ještě složitější situace než pro jejího přítele Pavla Floriána. Hrálo se 23 minut a po dvou setech 6:21 a 9:21 do dalších bojů nepostoupila.

Posledním zápasem byla ženská čtyřhra Černé a Pavelkové proti osmé nasazené nizozemské dvojici Muskensová a Pieová. Zde nešlo očekávat žádné velké překvapení. Sehrané soupeřky a specialistky na párové disciplíny (14. pár světa a 2. pár v Evropě) nedaly českým dívkám žádnou šanci a z kurtu je vyprovodily za 20 minut ve dvou sadách 8:21 a 10:21.

Slova trenéra

Krumlovský trenér Radek Votava k vystoupení našich hráčů na turnaji říká:

„Musím oba pochválit. Po velice slušném vystoupení v Portugalsku se jim herně dařilo i na tomto turnaji. Pocity z Pavlova zápasu jsem již popsal. Jsem rád i za vystoupení obou kluků ve čtyřhře. Po nepovedeném zápase v Portugalsku Pavel s Ondrou ukázali, že čtyřhru hrát umí. Lucka měla štěstí v přímém postupu z kvalifikace, ve které by musela jinak sehrát dva velice těžké zápasy. Takto měla jistý příděl více než šestnácti set bodů do světového žebříčku. Zápas proti Yihan Wang byl pak moc těžký. I ten jsem viděl na internetu. Lucka se snažila, ale na větší tempo a lepší hru to zatím moc není. Jaký je to rozdíl mezi ní a Pavlem! Mnoho let zkušeností pro Pavla, ale hlavně jeho nasazení a přesvědčení v každý trénink. Pavel nikdy nehledal jinou cestu než poctivou přípravu! Lucky soupeřka hrála to, co potřebovala, ale neměla žádnou potřebu dávat jí body zadarmo, jen proto, že na to prostě má. Ba naopak, nedávala jí prostor ani šanci si myslet, že na nějaké body má vůbec nárok. I to je odpověď mnohým hráčů a hráčkám. Klidně držela Lucku v delší výměně, ale většinu z nich pak bezpečně vyhrála. I přes tuto prohru však vidím, že se Lucka pomalu výkonnostně zvedá a je to znát i na trénincích. Nechci moc jásat, do nějakého optimismu je hodně daleko, ale je to lepší! I zápasy ve čtyřhře to ukázaly. Myslím si, že výhra nad naší nejlepší hráčkou posledních let, která sice čtyřhru prakticky nehraje, je velice příjemná. Přece jenom má Gavnholtová z mistrovství Evropy juniorů zlatou právě ze čtyřhry. Po dvou zahraničních turnajích se oba naši hráči vrátili nakrátko domů, kde se až do středy připravovali na třetí turnaj ICH v řadě, kterým bude mezinárodní mistrovství Polska."