Turkiye Open v Antalyi bylo pro Pavla Floriána dalším vystoupením při jeho návratu na kurty po zranění. V prvním kole svedl velkou bitvu s Benem Beckmanem z Anglie, který odehrál poslední turnaje ve velice dobré formě.

Florián – Beckman 13:21, 21:17, 22:24

O vítězi zápasu, který se hrál osmačtyřicet minut, se rozhodlo až v samotném závěru třetího setu, ve kterém Florián prohrával už 13:20. Poté ale uhrál osm míčů v řadě, měl mečbol a vzápětí druhý. Bohužel, velkou šanci do vítězného konce nedotáhl a se soutěží se musel rozloučit. Českokrumlovský hráč tak v singlu obsadil deváté místo z celkového počtu 54 účastníků.

O příčinách své porážky měl Pavel Florián jasno: „Zápas rozhodly dvě věci. Jednou z nich byla soupeřova velmi přesná hra a aktivita na síti, kterou dokázal v potřebných chvílích vystupňovat a aplikovat častěji než já. Druhou byla má ztráta koncentrace po sporném výroku čárové rozhodčí. To je věc, které se musím vyvarovat. Někdy se prostě stane, že nejsme spokojeni s rozhodnutími sudích. Pak je ale třeba hrát dál, a to, co se stalo, nechat plavat,“ řekl badmintonista.

„Pavel má za sebou další výborný zápas a v nastaveném tempu dokázal hrát celou dobu. Po zranění je to moc důležité. Teď by ještě potřeboval vyhrát nějaký turnajový zápas. Myslím si, že Pavel nyní hraje lépe než před zákrokem. Vítězný duel by mu rozhodně dodal více klidu a pohody,“ řekl o vystoupení Pavla Floriána v Turecku trenér Radek Votava a svému svěřenci do Dánska, kde se připravuje, zároveň vzkázal: „Buď trpělivý a všechno se snaž nadále dělat co nejlépe. Vítězný zápas máš už za sebou v dánské lize. Z Krumlova ti všichni držíme palce!“

Příští soutěží, které se Pavel Florián zúčastní, bude už tento týden International Challenge ve Švýcarsku. „Utkám se tam pravděpodobně s jedním z dvojice mladých německých hráčů, Richardem Domkem nebo Nikolajem Perssonem. Výhodou může být to, že jsem měl možnost oba potenciální soupeře v Antalyi sledovat,“ uzavřel Pavel Florián.