Po vynechání turnaje v Německu se českokrumlovský badmintonista Pavel Florián zúčastnil tento týden Grand Prix Gold Švýcarska v Basileji, která byla dotována částkou 120 tisíc amerických dolarů.

Florián, jenž od ledna trénuje a žije v dánském městě Odense, narazil hned v prvním kole na šestadvacátého hráče světového žebříčku a devátého nasazeného – Muhammada Hafiza Hashima z Malajsie. Po pětadvacetiminutovém zápase se z postupu do dalšího turnajového dějství radoval osmadvacetiletý Asiat, když Jihočecha porazil ve dvou setech 21:10 a 21:16.

Pavel Florián ale měl z duelu s hráčem světové extratřídy, s nímž se utkal poprvé v životě, dobrý pocit: „Chtěl jsem si zápas maximálně užít a zvládnout ho co nejlépe, a tak jsem se snažil hrát uvolněně a v prvním setu se dokázal postupně s hrou soupeře vyrovnat. Ve druhé sadě se mi povedlo několik kvalitních výměn a dokonce se mi dařilo Malajce místy i přehrávat. Některé výměny jsem ale nedovedl dotáhnout do bodového konce a vytvořil několik hodně zbytečných chyb,“ řekl po skončení turnaje český badmintonový reprezentant Pavel Florián.

Nyní do Polska

V těchto dnech hráč SK Badminton Český Krumlov pokračuje v přípravě na 35. ročník Yonex Polish International Championships, který se uskuteční příští týden v polském městě Bialystok.