Na turnaji, kam zavítali v závěru minulého týdne také hráči nejlepší dvacítky, se probojoval český reprezentant mezi šestnáct nejlepších.

I když byl Pavel Florián zařazen do kvalifikace jako druhý nasazený, po odhlášení některých hráčů se nakonec posunul přímo do hlavní soutěže. V prvním kole se střetl s Kanaďanem Davidem Sniderem, mistrem této severoamerické země a vítězem Panamerických her z roku 2008, což je zámořská obdoba evropského šampionátu.

„Věděl jsem, že musím hrát aktivně a prosazovat se útokem, který si budu připravovat jedině pestrou rozehrávkou. Nemohl jsem se ani příliš pouštět do výměn na síti. Nezbylo mi nic jiného, než zatnout zuby už před zápasem, protože mě čekalo plno dlouhých a náročných výměn, které oddřu především já sám, a ne můj soupeř. Jaká to byla radost, když skoro všechno, s čím jsem do zápasu šel, začalo fungovat, a když jsem zvládl nastavenou taktiku i tempo hry kočírovat také ve své hlavě,“ řekl po návratu z Norska Pavel Florián.

Krumlovský badmintonista dokázal velmi dobře pohybově vybaveného rivala a zároveň velkého kamaráda, kterého poznal na dvouměsíčním soustředění v Číně, porazit poprvé v životě po setech 21:19 a 21:17. „Byla to odměna za poctivý trénink v minulých týdnech,“ dodal českokrumlovský hráč.

Floriánův osmifinálový rival, úřadující juniorský mistr Evropy Dán Emil Holst, už ale byl nad síly českého reprezentanta. Ačkoliv zápas trval plných 28 minut, Florián prohrál poměrně jasně ve dvou setech (13:21, 15:21).

„Dokážu porazit hráče, se kterými bych dříve nevyhrál. Zatím ale nemám dost sil a energie na to, abych odehrál dva stejně dobré zápasy během jednoho dne. Spoustu další tréninkové práce mám tedy ještě před sebou,“ zhodnotil své vystoupení na norském turnaji Pavel Florián.

„Pavel předvedeným výkonem v Oslu opět potvrdil, že je momentálně hodně silný. Hlavně tedy v prvním zápase, když přehrál Davida Snidera z Kanady ve dvou vyrovnaných setech vůbec poprvé v životě! Ve druhém utkání dne již nestačil na umění juniorského mistra Evropy z Dánska. Pavla ovšem musím pochválit i povzbudit v jeho další práci a cestě zpět do první světové stovky,“ uvedl trenér českokrumlovského hráče Radek Votava.