Výsledky badmintonistů českokrumlovského SKB na zahraniční scéně i doma.

Pavel Florián startoval na mezinárodním turnaji Bulgarian International Challenge v Sofii, nejmenší benjamínci z kategorií devíti až jedenáctiletých se prezentovali na celostátním klání v Pardubicích.

MM Bulharska

Českokrumlovský Florián nastoupil do prvního kola dvouhry proti anglickému hráči Harry Wrightovi a prohrál ve třech setech. Po návratu ze Sofie se s námi podělil o dojmy: „Přesně po roce jsem v Bulharsku hrál se stejným soupeřem. Loni jsem nastupoval se stále ještě bolavým kolenem, letos jsem šel do zápasu sice v lepší formě, ale ani tentokrát ne stoprocentně zdravý.

Natažený sval v rameni mi nedovolil po domácím mistrovství absolvovat ani jediný pořádný trénink, a tak jsem jel do Sofie vlastně bez přípravy. I když mi doktor Vlček v rehabilitačním centru v Českých Budějovicích pomohl, jak uměl, i přes značné zlepšení se sval nestačil zahojit úplně. V zápase mě bolest neomezovala, ale výkon ovlivnil tréninkový výpadek,“ předesílá Pavel Florián.

Vzápětí podrobně rozebírá třísetovou bitvu s Angličanem Wrightem: „První set jsem zvládl dobře. Několikrát tam byl můj tří až čtyřbodový náskok, který se ale soupeři i díky mým chybám povedlo pokaždé dotáhnout. Naštěstí za stavu 19:19 jsem dvakrát bodoval a v prvním setu zvítězil. Po přestávce ale soupeř začal získávat převahu na síti, dostával se do útočných pozic a dělal snadné body.

S touto změnou jsem se srovnat nedokázal. Chyběla mi energie na zvýšení tempa hry a druhý i třetí set jsem jasně prohrál. I tak se ale vracím ze Sofie se vcelku dobrým pocitem. Mám za sebou nyní tři bodově i výsledkově úspěšné turnaje (pozn. – Slovensko, MMČR a Bulharsko) a nebýt nuceného tréninkového výpadku, věřím že bych se prezentoval ještě o něco lépe.

Jsem ale na správné cestě k dřívější výkonnosti a výsledkům. Nyní se budu snažit dát co nejdříve do pořádku, abych se mohl vrátit zpátky do plného tréninku. Příštím turnajem bude za dva týdny Dutch Open Grand Prix v Holandsku. Doufám, že na něm budu již zcela zdráv a také dobře připraven.“

Nejmenší naděje

Početná krumlovská výprava nadějí pod vedením trenéra Jaroslava Novotného se v konkurenci 118 dětí z celé republiky na velkém klání v Pardubicích neztratila a na jih Čech si odvezla i dva cenné kovy z kategorie nejmenších devítiletých dívek.

Výsledky hráčů SKB ČK ve dvouhrách – kategorie U9 dívky: 2. Julia Hejnová, 3. Eva Cibulková, 4. Michaela Štronerová, U9 chlapci: 5. Aleš Novotný, 14. Radim Stropek, U11 chlapci: 17. Martin Soběslavský, Jan Perník.

Radek Votava, Karel Kotyza