Brazilský šampionát byl další štací z exotických zájezdů českých badmintonistů Pavla Floriána, Zuzany Pavelkové (SKB Č. Krumlov) a Ondřeje Kopřivy, partnera Floriána pro debly ze Sokola Dobruška.

Jmenovaný český trojlístek absolvoval dalekou cestu do této jihoamerické země, kde se ve městě Foz de Iguacu hrálo mezinárodní mistrovství Brazílie. Čeští hráči jeli na turnaj s cílem získat body pro účast na Evropských hrách, které se budou konat v červnovém termínu v Baku.

Všichni naši hráči doufali v jednodušší soupeře, ale opak byl pravdou. Do země, která bude v roce 2016 pořádat olympijské hry a také badmintonový olympijský turnaj, se však sjela velice dobrá konkurence – a i domácí Brazilci v poslední době hodně posílili.
V prvním kole singlu Florián narazil na nasazenou jedničku Izraelce Zilbermanna, kterému podlehl hladce ve dvou setech (6:21, 9:21).

Dvouhra však byla pro krumlovského hráče jen doplněk, protože pozornost byla upřena zejména na soutěž čtyřher, kde šlo o ty nejvíce důležité body. Ale ani tady se dvojici Florián a Kopřiva nedařilo. Po nedávném triumfu na turnaji v africké Ugandě naši tentokrát neprošli do bojů o medaile, když ztratili hned první zápas s brazilským deblem Hartuso a Paiola v třísetové bitvě (21:15, 17:21, 14:21).

A tak nejlepší výsledek z našich zástupců na brazilském turnaji zaznamenala Zuzana Pavelková, která ve dvouhře postoupila mezi nejlepších šestnáct hráček! V krumlovském SKB hostující hráčka měla více štěstí na los a první soupeřku z Brazílie porazila hladce za 15 minut. Ve druhém kole ale už nestačila na druhou nasazenou Rong Schaferovou z USA a po prohře ve dvou setech (10:21, 9:21) si připsala celkové 9. místo.

Pavelková se ještě domů nevrací, když nyní cestuje na Jamajku a pak ještě na Kubu, kde se hrají další turnaje.

Umístění našich hráčů na MM Brazílie – dvouhra: 17. Pavel Florián (SKB Č. Krumlov), 9. Zuzana Pavelková (hostující v SKB Č. Krumlov), čtyřhra mužů: 17. Florián / Kopřiva (SKB Č. Krumlov / Sokol Dobruška).